Občianske združenie Agáta

Školský rok 2013/2014



Názov projektu: „Vianoce v srdiečku“

Zámer projektu

Vianoce sú obdobím, kedy by chcel byť každý v kruhu svojej rodiny.
Vianoce sú obdobím, kedy sa darujú výnimočné veci, ktoré si počas roka mnohí z nás nemôžu dovoliť kúpiť. Preto sme sa rozhodli, že okrem svojho srdiečka a úsmevu :-) darujeme deťom „vreckové“ hry, ktoré by im vyplnili nudný a strašne dlhý čas v nemocnici.

Prečo „vreckové“ hry?

Hospitalizované deti z rôznych dôvodov musia byť na svojich izbách. Personál v nemocnici nemá veľa možností a prostriedkov, ako ich zaujať, vyplniť im čas. Preto sme sa rozhodli pre hry, ktoré môžu deti používať na izbe a ktoré ich nielen pobavia, ale aj precvičia ich inteligenciu.

Opis projektového zámeru

Aktivita č.1 Príprava vianočného programu.

Aktivita č.2 Tvorivé aktivity pre deti v nemocnici.

Aktivita č.3 Pečenie vianočného pečiva.

>> Fotogaléria >>

Školský rok 2012/2013



Názov projektu: „Slniečko v srdiečku“

Zámer projektu

Pripraviť a zrealizovať tri tvorivé aktivity, ktoré prinesú dobrý pocit a radosť deťom v nemocnici na detskom oddelení v Rimavskej Sobote, ale aj radosť a dobrý pocit deťom a ich p. učiteľkám zo Špeciálnej základnej školy v Klenovci, s ktorými dané aktivity zrealizujeme.

Prečo sme sa rozhodli?

Práve na detskom oddelení v Rimavskej Sobote bolo hospitalizované moje dieťa a to „Slniečko v srdiečku“ mu veľmi chýbalo. A nielen jemu.

Aký výsledok očakávame?

Rozprávkové izby :-) pre choré detičky a vyplnenie strašne nudného a dlhého času detí v nemocničnom prostredí.

Aktivity

Aktivity sú určené pre hospitalizované deti na detskom oddelení v Rimavskej Sobote.

Aktivita č.1 Návšteva šaška Jaška v nemocnici / krátky program (spev, tanec, krátke divadielko, hádanky, pamäťové súťaže, didaktické hry, atď.) vytvorený deťmi a ich p. uč. zo špeciálnej školy pre deti v nemocnici. Program samozrejme prediskutujeme s primárkou oddelenia a prispôsobíme prostrediu a deťom v nemocnici.

Aktivita č.2 Tvorivé aktivity pre deti v nemocnici / modelovanie, práca s korálkami, dotváranie kresieb na stenu, maľovanie na telo, súťaživé hry (výukové programy pre deti) pomocou notebooku, lego, spoločenské hry, didaktické hry - telefón, rýchle čítanie, dotvor rozprávku, atď.

Aktivita č.3 Rozprávkové postavičky / naše pani učiteľky zo špeciálnej školy by zútulnili fádne nemocničné izby a spoločenské priestory svojimi kreatívno-rozprávkovými postavičkami.



Názov projektu: „Učiť sa, učiť sa, učiť sa!“

Prečo práve takýto názov?

„Učiť sa, učiť sa, učiť sa!“ Veľmi známy citát, ktorý ale v dnešnej dobe skôr platí pre učiteľov, ako pre žiakov. Pripraviť sa na vyučovaciu hodinu tak, aby ste zaujali žiaka a aktívne ho zapojili do vyučovacieho procesu býva často náročné. Naozaj sa potrebujete „učiť“, zdokonaľovať si svoje vedomosti a zručnosti, aby ste efektívne, no najmä pútavo zvládli vyučovaciu hodinu.

Ciele projektu

  1. Zorganizovať vzdelávacie aktivity pre učiteľov Špeciálnej základnej školy v Klenovci.
  2. Vytvoriť podmienky pre získanie vedomostí a zručností v práci s interaktívnou tabuľou učiteľmi ŠZŠ.
  3. Naučiť sa tvoriť nový metodický materiál - pracovné listy, interaktívne cvičenia, testy a úlohy pre žiakov v programe Activ Inspire a programe Alf.
  4. Vytvoriť nový metodický materiál - pracovné listy, interaktívne cvičenia, testy a úlohy z predmetov, ktoré sa vyučujú v špeciálnych školách.
  5. Zorganizovať neformálne stretnutie učiteľov s cieľom výmeny a šírenia získaných poznatkov a zručností medzi učiteľmi.
  6. Prezentovať výstupy projektu kolegom z iných špeciálnych škôl.
  7. Prezentovať výstupy z vlastného projektu - nová učebnica a pracovné listy pre prvý stupeň s názvom „Čarujeme s počítačom“ a pre druhý stupeň Informatická výchova, metodiky k vyučovaniu daných predmetov.

Aktivity na dosiahnutie cieľov

Aktivita č.1. Vzdelávanie učiteľov zamerané na prácu s interaktívnou tabuľou a na tvorbu metodického materiálu.

Aktivita č.2. Tvorba metodického materiálu - pracovných listov, interaktívnych cvičení, testov a úloh pre žiakov na interaktívnej tabuli.

Aktivita č.3. Prezentácia výstupov daného projektu a know - how z vlastného projektu (novo vytvorené učebnice, pracovné listy, metodiky).