PROJEKT

 • "Myseľ osvietime, srdce zušľachtíme, žiaka do života pripravíme."
 • Strategickým cieľom projektu je:
  Uľahčiť a prispôsobiť žiakom z marginalizovaných rómskych komunít (ďalej "MRK") vzdelávací proces vo vzťahu k ich osobitným vzdelávacím potrebám a zvýšiť tak ich vzdelanostnú a spoločenskú úroveň.
 • O projekte

Hurá, prázdniny!!!

30. jún 2016

A je tu deň, keď niečo pekné končí a veríme, že ešte krajšie začína. Je tu koniec ďalšieho roka a my sme opäť o niečo múdrejší a skúsenejší. Žiaci aj učitelia vyčerpaní po 10 mesačnej neľahkej práci sa tešia na letné prázdniny, dovolenky, na slniečko a vodu, zábavu aj oddych.

Náhľad fotogalérie
Už je opäť koniec školy,
sú tu prázdniny,
tisíc vecí na nás čaká,
hurá, poďme za nimi.

Filed under Fotogaléria

DIDAKTICKÉ HRY V PRÍRODE A JARNÉ ÚČELOVÉ CVIČENIE

20. jún 2016

Náhľad fotogalérie

Tak ako každoročne, aj tento rok sme v škole absolvovali didaktické hry v prírode s mladšími žiakmi a jarné účelové cvičenie so staršími žiakmi. Od rána sme súťažili, plnili rôzne úlohy na stanovištiach - zopakovali sme si vedomosti z požiarnej ochrany, zdravotnej prípravy, dopravnej výchovy a z ochrany prírody. Ako obyčajne najzaujímavejšou časťou pre žiakov bolo preverenie telesnej zdatnosti žiakov. Po splnení všetkých úloh sme šli na vychádzku k „našej“ studničke. Tu sme sa občerstvili, zopakovali základy envirovýchovy a potom pomaly späť do školy. Na školskom dvore nás čakalo vyhodnotenie najlepšieho družstva, ktoré bolo odmenené sladkou odmenou. Zažili sme pekný slnečný deň plný zábavy a príjemných spoločných chvíľ.

Filed under Fotogaléria

ZOO kontakt Liptovský Mikuláš

14. jún 2016

Náhľad fotogalérie

Pri Liptovskom Mikuláši je ZOO, kde majú deti možnosť byť v priamom kontakte so zvieratami. Je to preto, aby zistili, že zvieratká sú priatelia, ktorí si zaslúžia lásku a starostlivosť. V pretechnizovanej dobe nie je často príležitosť pohladiť či dotknúť sa zvierat a veľa ľudí zabúda, ako pozitívne na človeka vplýva kladný vzťah k zvieratám. V nasledujúcich riadkoch máte možnosť zistiť, ako návštevu v ZOO kontakt vnímali žiaci VI. triedy:

Ľudia chodia do ZOO, aby videli zvieratá a poznávali ich. My sme cestovali dve hodiny autobusom, až sme sa tam dostali. Zvieratká v ZOO žijú vo svojich domčekoch a my sme k nim chodili na návštevu. Dostali sme jablká a mrkvu, aby sme ich mohli kŕmiť.

Najprv sme boli pri veľkom hadovi a bielej jašterici. Bol tam aj chameleón a obrovská korytnačka, ktorá mala 26 rokov. Divá mačka žrala mäso a potom spala.

V ohrade pobehovali ovečky, barančeky a kozičky a my sme ich chovali.

Lev a levica boli veľkí a mali veľký hlas.

Sliepky a kohúty behali spolu s kačkami a boli pri nich aj holuby.

V jednom domčeku žili zajace a škrečky, ktoré sme hladkali a nebáli sme sa ich. Žrali nám z ruky semiačka. Boli tam aj zajace, ktoré hrýzli, tak nám teta povedala, aby sme ich nechytali, lebo budú mať maličké.

Najviac sa nám páčil medveď Kubo, ktorý je ešte malý - má 5 mesiacov. Opustila ho mama, tak ho ľudia zobrali do ZOO. Bol veľmi milý, hral sa s loptou a pil mlieko. Mal tmavú srsť, veľké laby a váži 25 kg.

Ešte tam boli líšky, veveričky a sova s veľkými očami.

Spolu so pštrosom Emu tam boli veľké lamy, ktoré keď sa zľaknú, tak pľujú do tváre - to nám povedala teta. Pri nich bývali aj klokany - mama so synom, ktorý sa bál.

Opice boli tri a ešte jedna sama.

V domčeku pri opiciach mali papagáje a andulky. Perie mali farebné. Jeden papagáj si sadol pani učiteľke na hlavu a pánu učiteľovi ďobal do ruky.

Nakoniec sme sa vozili na poníkoch a koníkovi, pri ktorých boli tri somáriky.

Na záver sme mali opekačku - klobásky, chlieb a kečup. Jedli sme všetci okolo stola a bolo nám dobre.

ĎAKUJEME!

Filed under Fotogaléria

Regionálne kolo športových hier žiakov špeciálnych škôl

9. jún 2016

Náhľad fotogalérie

Tento rok sme na Regionálnom kole športových hier žiakov špeciálnych škôl v Klenovci privítali športovcov zo špeciálnych škôl celého regiónu - ŠZŠ Hnúšťa, ŠZŠ Rimavská Sobota, ŠZŠ s VJM Rimavská Sobota, ŠZŠ s VJM Rimavská Seč, ŠZŠ Revúca, Špeciálne triedy pri ZŠ V. Clemetisa Tisovec, ŠZŠ Klenovec.

Svoje športové výkony podalo 68 súťažiacich.

Súťažili v 4 športových disciplínach:

 • skok do diaľky,
 • hod kriketovou loptičkou/ starší žiaci granátom,
 • beh na 50 m,
 • beh na 300 m staršie dievčatá a 600 m starší chlapci.
Žiaci boli rozdelení podľa veku do týchto kategórií: najmladší žiaci, najmladšie žiačky, mladší žiaci, mladšie žiačky a starší žiaci, staršie žiačky.

Všetci sa snažili podať čo najlepšie výkony. Po celý deň vládla všade príjemná, pokojná, ale zároveň súťaživá atmosféra, ktorú nenarušila ani búrka.

Víťazi získali zaujímavé ceny, medaily a samozrejme diplomy.

V celkovom hodnotení družstiev získali najviac bodov:

     1. miesto - ŠZŠ Hnúšťa
     2. miesto - ŠZŠ s VJM Rimavská Sobota
     3. miesto - ŠZŠ Revúca

Z našej školy patrili medzi najúspešnejších dvaja žiaci:

V kategórií mladší žiaci

   Dominik Oláh

     3. miesto v behu na 50 metrov
     3. miesto v behu na 300 metrov

V kategórií staršie žiačky

   Janka Cibuľová

     1. miesto v behu na 50 metrov
     1. miesto v hode kriketovou loptičkou
     3. miesto v skoku do diaľky

Víťazom blahoželáme!!!

Súťaž sa mohla konať aj vďaka vecnej podpore našich sponzorov, ktorým ďakujeme:

Študenti Karlovej univerzity v Prahe
OZ Slnko pre všetkých Detský fond Rimavská Sobota
Tomová Darina
Parobek Martin - Wrigley
TSV Papier Lučenec
Obecný úrad Klenovec
Eva Moncoľová Evasport
EUROP autosklo Zvolen
Tauris Cassovia Rimavská Sobota
OZ Agáta
Trio Hnúšťa


Za pomoc pri organizácií Športových hier ďakujeme:

TJ Družstevník Klenovec
Obecná polícia Klenovec
ZŠ V. Mináča Klenovec
ŠJ pri ZŠ V. Mináča Klenovec
ŠZŠ Hnúšťa

Filed under Fotogaléria

Ja tancujem… a Ty?

3. jún 2016

Náhľad fotogalérie

Takýto originálny názov mal tanečný program, ktorý sa konal 3. júna 2016 v MsKS v Hnúšti. V programe tancovali nadané deti z Hnúšte a Rimavskej Soboty.

A prečo o tom píšeme??? Lebo na toto vystúpenie sa išli za odmenu pozrieť dievčatá zo záujmového útvaru „Striga Agáta“.

A prečo za odmenu??? Lebo aj naše dievčatá sú veľmi šikovné a tancujú s veľkou chuťou.

Filed under Fotogaléria

Špeckovské MDD

1. jún 2016

Náhľad fotogalérie

Celý školský rok sme sa tešili na deň, ktorý je venovaný deťom. Po rozprávkovom minuloročnom MDD sme s očakávaním privítali 1. jún aj tento rok.

Ako celý deň prebiehal??? S úsmevom na tvárach našich detí.

Dôkazom toho sú aj fotografie v galérii Smiley40 (2K)

Filed under Fotogaléria

Svetový deň bez tabaku

31. máj 2016

Náhľad fotogalérie

31. máj je nielen posledným dňom mesiaca lásky, ale aj Svetovým dňom bez tabaku. Zmyslom tohto dňa je zlepšiť informovanosť o možných následkoch fajčenia v mladom veku. Cieľom je podporiť všetky aktivity, ktoré pomáhajú chrániť deti a mládež pred nástrahami fajčenia. My sme si tento deň pripomenuli rozhovormi o škodlivosti fajčenia na hodinách etickej výchovy. Zároveň sme si urobili niekoľko návrhov na plagát s danou tematikou. A aby sme naše zdravie upevnili aj športom, usporiadali sme stolnotenisový turnaj, v ktorom si svoje sily zmeralo družstvo žiakov proti družstvu pedagógov. Obidve družstvá hrali s veľkou zodpovednosťou a plným nasadením. A o tom, že všetci sme sa cítili úžasne svedčia aj nasledujúce fotografie.

Filed under Fotogaléria

Po stopách hrdinov SNP

27. máj 2016

Náhľad fotogalérie

V piatok sa námestie v Klenovci zelenalo. Nešlo len o nádhernú zeleň prírody, ale aj o zvláštnu návštevu. Desiatky vojakov z celého Slovenska, ktorí sa zapojili do pochodu Duchovne po stopách hrdinov SNP, prišli aj k nám, aby si uctili pamiatku padlých a vyzvali nás všetkých k zachovávaniu mieru a pokoja vo svete, na Slovensku, v Klenovci.

Po ukončení oficiálnej časti na námestí k nám na školský dvor prišla čestná stráž. Predviedli nám pochod čestnej stráže, ochotne sa s nami odfotili a pokúsili sa o výcvik nasledovníkov z radov našich žiakov. Ďakujeme!

Filed under Fotogaléria

Deň Afriky

26. máj 2016

Náhľad fotogalérie

Tento deň sme sa na chvíľu premiestnili na africký kontinent. Medzinárodný deň Afriky sa oslavuje v deň výročia dnes už neexistujúcej Organizácie africkej jednoty, ktorá je hlavným motívom spoločného sviatku Afričanov a oslavy kontinentu sa spoločnou minulosťou a nádejami. My sme sa pridali k oslavám Dňa Afriky v rytme afrických piesní a tak sme si na chvíľu priblížili kultúru afrického kontinentu. Žiaci všetkých ročníkov si vyrobili nádherné africké šperky z netradičných materiálov. Žiaci po ročníkoch v sprievode afrických rytmov predviedli svoje ručne zhotovené africké šperky. Študenti z Prahy, ktorí boli v tento deň u nás v škole na návšteve predviedli africké rytmy a tóny na netradičných afrických bubnoch. Starší žiaci si pozreli aj prezentáciu o školách v Afrike a napísali pre svojich kamarátov v Afrike odkazy. Mladší žiaci zase stvárnili svojich afrických rovesníkov výtvarne. Atmosféra tento deň bola ozaj africká.

Filed under Fotogaléria

Opis spolužiaka

22. máj 2016

Predmet: Slovenský jazyk - sloh
Trieda: IV.
Úloha: Nakresli a opíš spolužiaka, ktorý je Tvojmu srdce_t (5K) najbližší.

Bola som milo prekvapená, a preto sa chcem s Vami podeliť Smiley40 (2K)

Moja spolužiačka a kamarátka

„Zdenka si pre mňa veľmi dobrá a pekná, ale keď Ťa niekto nahnevá, už je to katastrofa. Aj keď si zlostná, pre mňa si zlatá a keď Ti budú nadávať, Ja si Ťa budem zastávať. Zaslúžiš si, aby si bola zdravá, aby si lepšie videla. Želám Ti, aby si si našla bohatého muža a mala veľa detí a spokojný život. Ja budem chodiť k Tebe na návštevu a vždy Ti pomáhať.“

Janko

Môj spolužiak

„Môj kamarát je Gabo. Má 10 rokov. Má hnedé oči a hnedé, krátke vlasy. Je môj najlepší kamarát. Pomáhame si a chodíme spolu do mesta. Hráme spolu aj futbal. Niekedy sa pohádame, ale si to vyjasníme. Pani učiteľka sa na nás často zlostí, lebo sme zlí, ale aj tak nás má rada. Mám ho rád, je mi ako brat.“

Aďo

Salaš Zbojská

12. máj 2016

„Na výlet sme šli vlakom cez tunel. Ujo nám dovolil aj „kerovať a trúbiť Smiley40 (2K)“. Na salaši sa mi najviac páčila jazda na koni a na Zbojníckej strele. Hrali sme sa aj na zbojníkov a tancovali odzemok. Tancovať sme nevládali, lebo sme sa najedli veľa halušiek. Ani fúkať do píšťalky sme nevládali. Teta nám ukázala, ako sa vyrábajú syry a korbáčiky. Bol to super výlet a dúfam, že tam pôjdem znova.“

Ďakujeme:

Náhľad fotogalérie
 • tetám, ktoré nás na salaši sprevádzali a robili s nami srandy,
 • tete Veronike, ktorá výlet zorganizovala (Slnko pre všetkých - Detský fond Rimavská Sobota),
 • učiteľke Janke, ktorá nás na výlet zobrala Smiley40 (2K)

Janko Cibuľa IV. trieda

Filed under Fotogaléria

„Tanec v nás“

11. máj 2016

Náhľad fotogalérie

Nie je to tajomstvo, že mnoho detí z našej školy má tanec „v sebe“. A tento dar mali možnosť dokázať práve na súťaži s názvom „Tanec v nás“, ktorá sa uskutočnila v stredu, 11. mája 2016, v ŠZŠ Jelšava.

Pýtate sa, ako súťaž dopadla? Príjemná atmosféra dodala súťažiacim zo 6 špeciálnych škôl z Jelšavy, Revúcej, Brezna, Čierneho Balogu, Klenovca a Rožňavy odvahu a chuť predviesť, čo v nich naozaj je. Súťažilo sa v 4 kategóriách a naše malé dievčatá zaradené do kategórie - moderný tanec veková kategória 7 - 10 rokov - získali krásne 1. miesto.

Dievčatám - Viktorke, Dominike, Deniske, Saške, Nikolke a Natálke - za úspešnú reprezentáciu školy ďakujeme.

Filed under Fotogaléria

Deň matiek

8. máj 2016

Náhľad fotogalérie

       Pre mamičku, moju milú,
       ktorú rada mám,
       veľké srdce namaľujem,
       k sviatku jej ho dám.

       Na Deň matiek darujem jej
       jednu malú básničku,
       mamička hneď bude mať
       úsmev na líčku.

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok sme si Deň matiek pripomenuli v nedeľu 8. mája. Celý týždeň sme pripravovali a vyrábali darčeky pre naše mamičky, aby sme im ich s láskou mohli v nedeľu venovať.

Deň matiek je špeciálny deň, kedy by sme si mali nájsť čas a povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Byť mamou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy.

Filed under Fotogaléria

Regionálne kolo recitačnej súťaže žiakov špeciálnych škôl

5. máj 2016

Náhľad fotogalérie

Slnkom zaliate štvrtkové ráno vítalo v našej školičke dievčatá a chlapcov z Tisovca, Hnúšte, Revúcej, Rimavskej Soboty, Čerenčian a Klenovca. Prišli reprezentovať svoje školy v ďalšom ročníku regionálnej recitačnej súťaže.

Súťaž otvorili tancujúci mimoni a po nich všetkých srdečne privítala naša pani riaditeľka Mgr. Janka Pohorelská.

Kvalitu prednesu hodnotila porota v zložení Eva Brndiarová, Marianna Resutíková a Jaroslava Hajdúková. Mali dôležitú a zároveň i náročnú úlohu, pretože vybrať tých najlepších bol poriadny oriešok.

Výsledky:

     I. kategória:

1.miesto Anabela Boldyová a Peter Oláh špec.triedy pri ZŠ Tisovec
  Dezider Cibuľa ŠZŠ Klenovec
2.miesto Elena Cibuľová ŠZŠ Hnúšťa
3.miesto Václav Boldi ŠZŠ Revúca


     II. kategória:

1.miesto Nikolas Samko ŠZŠ Revúca
2.miesto Daniela Cibuľová ŠZŠ Klenovec
3.miesto Beata Kondášová ŠZŠ Rim. Sobota, Bottova
  Dezider Danyi RC Čerenčany


     III. kategória:

1.miesto Mário Ferko ŠZŠ Revúca
2.miesto Karolína Boldiová ŠZŠ Revúca
Milada Radičová ŠZŠ Rim. Sobota, Bottova
3.miesto Patrik Mušuka špec. triedy pri ZŠ Tisovec


     IV. kategória:

1.miesto Ján Radič ŠZŠ Klenovec
2.miesto Patrik Kenický ŠZŠ Hnúšťa
3.miesto Ornela Radičová ŠZŠ Klenovec


Víťazom srdečne gratulujeme, ďakujeme všetkým zúčastneným súťažiacim aj pedagógom, porote, mimoňom a veríme, že sa o rok stretneme Smiley40 (2K)

Filed under Fotogaléria

Deň hasičov

3. máj 2016

Náhľad fotogalérie

V tomto školskom roku sme sa po prvý krát zapojili do celoslovenskej súťaže v grafickom prejave Dobrovoľná požiarna ochrana SR na tému: „Hasiči budúcnosti“. A tak si naši žiaci zobrali papier, ceruzky, pastelky, farbičky, zapojili svoju vlastnú fantáziu a kreslili a maľovali. Niekoľko vybraných prác sme zaslali do súťaže a oplatilo sa! Jeden z našich talentovaných žiakov Janko Plichta vyhral v II. vekovej kategórii (od 13 do 15 rokov) druhé miesto. Keďže vyhodnotenie výtvarnej súťaže prebiehalo v Dome kultúry v Rimavskej Sobote, pre cenu sme sa s víťazom a niekoľkými žiakmi vybrali do Rimavskej Soboty. Okrem výstavky prác detí z celého okresu sme mali možnosť nahliadnuť do požiarnických áut, pozrieť ich vybavenie a nakoniec pozrieť aj zásah hasičov pri simulovanom požiari, ktorý predviedli dobrovoľné hasičské zbory na parkovisku vedľa domu kultúry. Teší nás že máme o zážitok viac, ale najviac nás teší úspech nášho Janka.

Gratulujeme!

Filed under Fotogaléria

Oblastná súťaž špeciálnych škôl v stolnom tenise

29. apríl 2016

Náhľad fotogalérie

Dňa 29. apríla 2016 sa traja žiaci a jedna žiačka našej školy zúčastnili turnaja v stolnom tenise družstiev, ktorý sa konal v Rimavskej Sobote. Aj napriek tvrdej konkurencii žiaci našej školy neboli len štatistami .Zo šiestich družstiev, ktoré sa turnaja zúčastnili, skončili na štvrtom mieste, keď ich od bronzovej medaily delil len jediný bod. Boli sme svedkami vynikajúcich športových výkonov.

Víťazom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Športu zdar!

Filed under Fotogaléria

Medzinárodný deň tanca

29. apríl 2016

Náhľad fotogalérie

Posolstvom dňa je oslava tanca, zjednotenie jeho všetkých foriem, zvýraznenie jeho schopnosti spájať ľudí rôznych národností a kultúr, preskočiť tak kultúrne a etnické bariéry.

A ktorým formám tanca sme sa venovali my? Skúste uhádnuť podľa kresieb našich detí ale aj podľa ich tanečných pohybov Smiley40 (2K)

Filed under Fotogaléria

Oblastné kolo speváckej súťaže

27. apríl 2016

Náhľad fotogalérie

Spievanky, spievanky, kdeže ste sa vzali. Aj s takouto ľudovou pesničkou sa 27. apríla rozozvučala sála kultúrneho domu v Hnúšti. O tom, že krásne ľudové pesničky potešia nás a naše srdiečka, sme sa presvedčili na oblastnej speváckej súťaži v sólovom speve špeciálnych základných škôl, na ktorej sme sa zúčastnili aj my. A kto nás reprezentoval?

       I. kat. Dezider Cibuľa
       II. kat. Daniela Cibuľová
       IV. kat. Ján Radič
       V. kat. Dominika Cibuľová

Okrem nás, sa na súťaži zúčastnili žiaci šiestich základných špeciálnych škôl. Konkurencia bola preto dosť veľká. My sme však trému a strach nechali doma v Klenovci a na pódium sme sa postavili s odhodlaním zaspievať naše pesničky čo najlepšie. A, že to naozaj vieme sme presvedčili nielen divákov v sále, ale aj porotu, ktorá mala neľahkú úlohu vybrať s pomedzi množstva zúčastnených tých najlepších. Domov do Klenovca sme si doniesli, okrem dobrej nálady aj 1. miesto v I. kategórii, ktoré získal Dežko Cibuľa, 1. miesto v IV. kategórii, ktoré obhájil Janko Radič a naša najmenšia Dominika Cibuľová získala 2. miesto v V. kategórii. Víťazom úprimne gratulujeme a ostatným zúčastneným veľmi pekne ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

Filed under Fotogaléria

Školské kolo v prednese poézie a prózy

25. apríl 2016

Náhľad fotogalérie

V pondelok prišiel ten čas, keď z každej triedy mohli tí najlepší ukázať svoje majstrovstvo v prednese poézie. Aj keď niektorí mali trému, nezabránilo im to zarecitovať básne o zvieratkách, či princeznách.

Vtom holub zletel zo strechy,
v zobáku má tri orechy.
„Ber, Popoluška ľúbezná,
obleč sa ako princezná.“
V prvom oriešku šatôčky,
v druhom dve malé črievičky.
A v treťom vzácna okrasa -
svadobný venček skrýva sa!

Porota vybrala víťazov, ktorí nás budú reprezentovať na Regionálnej súťaži žiakov ŠZŠ a špeciálnych tried ZŠ v prednese slovenskej poézie a prózy. Gratulujeme im a držíme palce.

Filed under Fotogaléria

DEŇ ZEME

22. apríl 2016

Naša škola sa zapojila do celoslovenských Dní Zelených škôl, ktoré sa organizujú v týždni od 18. apríla do 22. apríla 2016 pri príležitosti Dňa Zeme. Sme „Zelenou školou“, preto ochrana životného prostredia, zdravý život a krásna planéta Zem je pre nás všetkých neodmysliteľnou súčasťou života.

Deň Zeme je ekologický sviatok, ktorý upozorňuje ľudí na dopad ničenia životného prostredia. Mali by sme si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, treba chrániť poklady Zeme aj pre ďalšie naše generácie. Zdrojom problémov je recyklácia, je to proces opätovného využitia už predtým použitých materiálov a produktov. Recyklácia zabraňuje mrhaniu zdrojov, redukuje spotrebu surových prírodných materiálov, redukuje množstvo uskladnených odpadov a redukuje spotrebu energie, čím prispieva k redukcii emisií skleníkových plynov. Tým, že väčšina ľudí nerecykluje, vytvára sa odpad, ktorý znečisťuje naše životné prostredie.

Do celoslovenských Dní Zelených škôl sme sa zapojili s nasledovnými aktivitami:

Čistenie studničky

Náhľad fotogalérie

Žiaci I. a II. triedy spolu s p. učiteľkami boli vyčistiť studničku smerom do Pavlínky, o ktorú sa už niekoľko rokov starajú žiaci našej školy. Upratali aj okolie studničky a vyzbierali množstvo odpadu, ktoré tam nepatrí.

Filed under Fotogaléria

Súťaž o najkrajší recyklovýrobok

Náhľad fotogalérie

Do súťaže sa zapojili žiaci ŠZŠ, ZŠ a MŠ v Klenovci, recyklovýrobky boli krásne, a vybrať jedného výhercu bolo veľmi ťažké, preto sme sa rozhodli odmeniť sladkou odmenou žiakov I. a II. triedy ŠZŠ, Dominika Kocku zo ZŠ V. Mináča a deti z MŠ K. Pajera. Výhercom srdečne gratulujeme.

Filed under Fotogaléria

Recyklo-módna prehliadka

Náhľad fotogalérie

Na módnu prehliadku boli pozvaní žiaci MŠ, ZŠ, rodičia detí a aj verejnosť. Žiaci si svoje recykloodevy pripravili z odpadových materiálov, prezentovali ich na módnej prehliadke, ktorá sa konala na námestí v Klenovci. Tri najzaujímavejšie odevy boli odmenené. Vyhrala modrá princezná z MŠ, Zdenka a Ornelka z ŠZŠ.

Výstavka prác a výrobkov žiakov ŠZŠ, MŠ a ZŠ

Využitie odpadových materiálov sme sa snažili ukázať na našej výstavke, čo všetko sme schopní vyrobiť. Nechýbali ani zdravé pochutiny, či púpavový med, ktorý sme varili v ŠZŠ v Klenovci.

Žiaci pripravili propagáciu a osvetu starostlivosti o životné prostredie zo zameraním na odpady, kreslili kriedami na chodník našu Zem, pripravené boli recyklohry: drevené pexeso, drevené kocky, puzzle, osemsmerovky s témou ochrany životného prostredia…

Sadenie stromčekov

Na záver týchto celoslovenských dní Zelených škôl sme si v našej „zelenej“ záhrade vysadili niekoľko ihličnatých stromčekov. Boli to krásne a hlavne užitočné dni, ktoré boli venované našej Zemi, ale takéto dni by mali byť všetky.

Práce žiakov:    Diana pdficon_small (1K)    Dušky pdficon_small (1K)    Viktor pdficon_small (1K)

Filed under FotogalériaVideo

Školské kolo speváckej súťaže

18. apríl 2016

Náhľad fotogalérie

Spevom piesní môžeme vyjadriť city, nálady, myšlienky a túžby. Odreagujeme sa, ale i potešíme seba i okolie.

Žiaci našej školy radi spievajú a ukázali to aj na školskom kole speváckej súťaže. Ornelka, Dominika, Simonka a Bianka z I. triedy, Janka z II. triedy, Dežko, Janko a Marcel z III. triedy, Danielka zo IV. triedy, Ivanka z V. triedy, Dušanka zo VI. triedy a Nataška z VII. triedy. Ukázali svoj talent a porota vybrala postupujúcich na oblastnú súťaž v sólovom speve ľudových piesní do Hnúšte. Všetkým spevákom a speváčkam ďakujeme za účasť a postupujúcim držíme palce.

Filed under Fotogaléria

Deň narcisov

15. apríl 2016

Náhľad fotogalérie

„Chorým deťom prajem zdravie a šťastie, aby sa vyliečili. Rád by som im pomohol, ale neviem ako. Tak sme aspoň so spolužiakmi prispeli do krabičky peniazmi, čo sme si v triede našetrili. Nech im pomôžu.“

Janko IV. trieda

Náhľad fotogalérie

Aktivitami v škole sme chceli vyjadriť onkologickým pacientom, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých, a že majú i našu podporu.

kolektív ŠZŠ

Filed under Fotogaléria

Krajská súťažná prehliadka v prednese poézie a prózy v Brezne

14. apríl 2016

Náhľad fotogalérie

Dňa 14. apríla sme sa zúčastnili už 9. ročníka Krajského kola súťažnej prehliadky v prednese poézie a prózy žiakov špeciálnych základných škôl Banskobystrického kraja. Súťaž sa konala v ŠZŠ v Brezne pod názvom Gaňova Tarnava. Po dlhej ceste sme sa zodpovedne snažili reprezentovať našu školu. Bolo to náročné a súťažiacich bolo veľa.

V I. kategórii od nás recitoval Marcelko Cibuľa báseň Ušaté starosti od Jany Belašicovej.

V II. kategórii nás reprezentovala Danielka Cibuľová s básňou Škriepky v učebnici matematiky od Františka Rojčeka.

A hoci sme si domov nepriniesli žiadne ocenenie, pre nás bolo úspechom to, že sme mohli reprezentovať našu školu. A taktiež, že sme mali možnosť spoznať nových kamarátov, s ktorými sa určite ešte na podobných súťažiach stretneme.

Filed under Fotogaléria

Deň Rómov

8. apríl 2016

Náhľad fotogalérie

„Celý týždeň sme sa pripravovali na piatok. Rozprávali sme sa o Rómoch, rómskej vlajke a hymne, o významných rómskych ľuďoch a rómskych zvykoch. Vedeli ste, že na krstiny dieťatka musí krstná mama kúpiť perinku a oblečenie, obliecť dieťatko, odniesť ho na krst a pokrstiť ho? Až potom ho môže na ruky zobrať mama. Naučili sme sa aj, že rómska vlajka má 3 farby. Modrú - nebo, zelenú - príroda a červenú - koleso, ktoré je z voza. Na vozoch prišli „cigáni“ z Indie.

V piatok, hneď ráno sme spievali rómske pesničky. Maťo nás učil spievať rómsku hymnu Geľom, geľom, lungone dromenca… Páčilo sa mi, ako hral na gitare. Aj sme si zatancovali.

Potom sme kukali rómsku rozprávku o Krásnej strige. A na tretej hodine bol Adam Cibuľa. On je slávny kulturista. Ukazoval nám svaly a radil, ako cvičiť. Aj sme sa s ním fotili.“

IV. trieda - Mrnčatá

Filed under Fotogaléria

Svetový deň vtáctva

1. apríl 2016

Náhľad fotogalérie

V ŠKD sme si tento významný deň pripomenuli rôznymi aktivitami. Spojili sme ich s Mesiacom lesov, pretože aktivity s ním úzko súviseli. Začali sme návštevou v miestnej knižnici, kde sme si poprezerali encyklopédie a vhodnú literatúru o vtákoch, predovšetkým tých, ktoré sa vyskytujú v našej prírode. Deti boli zvedavé na rôzne druhy a názvy vtákov a tiež na ich spôsob života. V prírode na Hôre sme pozorovali vtáky a počúvali ich spev. Rozprávali sme sa o ich živote a ochrane. Mrzelo nás, že nám rýchlo uleteli a veľmi zle sa nám robili fotky. Na školskom dvore sme boli pri kŕmidlách, kde sme v zime sypali vtáčikom krmivo. V ŠKD sme na internete hľadali rôzne druhy vtákov. Robili sme koláž vtáčikov a precvičovali sme si grafomotorické cviky - bocian na komíne. Relaxovali sme na koberci a počúvali sme vtáčí spev z CD. Spolu sme sa zahrali hru - Letí, letí… Deti mali z aktivít radosť a my tiež, že sme im sprostredkovali touto formou vtáčí svet.

Filed under Fotogaléria

Krásne ocenenie pre našu kolegynku Máriu „Kitty“ Zigmundovú

31. marec 2016

Náhľad fotogalérie

Posledný marcový deň - 31. tohto roku bol pre našu školu, ale najmä pre jednu našu milú kolegynku deň, na ktorý sa tak ľahko nezabúda. Pri príležitosti Dňa učiteľov sa zúčastnila slávnostného stretnutia s prednostkou Obvodného úradu v Banskej Bystrici, kde spolu s ďalšími 22 pedagogickými zamestnancami škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Obvodného úradu v Banskej Bystrici prevzala plaketu J. A. Komenského.

Majka, alebo Kitty, ako ju všetci voláme, je človek, bez ktorého si nevieme predstaviť „život“ našej školy. Jej osobné hodnoty, charakterové vlastnosti, citlivý prístup k práci, vždy nové nápady, návrhy a rady sú cenné pre všetkých nás, no predovšetkým pre žiakov. Je pre nich druhou mamou, priateľkou, bútľavou vŕbou, vždy sa môžu na ňu obrátiť a ona im rada pomôže a poradí. Hlavnou črtou jej dlhoročnej práce je, že krízové situácie, ale aj šťastné chvíle detí, rieši ich objatím a pohladením, čím dáva najavo, že ich všetky miluje rovnako. Ak sa ktoréhokoľvek žiaka v našej škole opýtate, ktorá je jeho najobľúbenejšia učiteľka, väčšina žiakov vám odpovie - „Majka“. Žiaci ju proste „zbožňujú“. Ona je jednou z tých, ktorí robia túto školu veľkou rodinou. Jej vysoko kvalitná práca, úžasný a príkladný prístup k žiakom, ku kolegom, rodičom i ostatným bytostiam bola pri príležitosti Dňa učiteľov ocenená plaketou J. A. Komenského.

Gratulujeme Ti, Majka-Kitty, ďakujeme, že si, že si naša, že si súčasťou nášho kolektívu, a že si to v našej škole s nami tááááák dlho „vydržala“ a ešte vydržíš. Máme Ťa radi Smiley40 (2K)

Janka Pohorelská

Filed under Fotogaléria

Veľkonočný turnaj v stolnom tenise

31. marec 2016

Náhľad fotogalérie

Dňa 31. marca 2016 sa žiaci našej školy zúčastnili už ôsmeho ročníka Veľkonočného turnaja žiakov v stolnom tenise, ktorý usporadúva klenovské OZ RODON. Žiaci zo ZŠ V. Mináča sa stretli s našimi žiakmi v neľútostných, ale férových súbojoch. Boli sme svedkami vynikajúcich športových výkonov, z ktorých vzišli víťazi:

     1.miesto - Ondrej Radič
     2.miesto - Dušan Dušky Oláh
     3.miesto - Dušanka Oláhová

Víťazom blahoželáme a tešíme sa na stretnutie o rok Smiley40 (2K)

Filed under Fotogaléria

Medzinárodný deň šťastia (20.3.2016)

23. marec 2016

Náhľad fotogalérie
Napíš na lístoček, čo by Teba urobilo šťastnýmSmiley40 (2K)

Ja by som bola šťastná, keby v triede menej kričali. Smiley40 (2K)
Ja by som bola šťastná, keby som bola celý deň na počítači.
Ja by som bol šťastný, keby som hral s chlapcami futbal.
Ja by som bola šťastná, keby som mala lásku.
Ja by som bol/a šťastný/á, keby som dostal/a šperky, autíčko, formulu, kozmetiku, farebné pero…

Naj… želanie

„Ja by som bola šťastná, keby ma moja sestra Ivanka mala rada.“

…a takto sme prežili šťastný deň v našej „špecke“…

Filed under Fotogaléria

SVETOVÝ DEŇ VODY

22. marec 2016

Náhľad fotogalérie

Tento významný deň sme venovali VODE ako vzácnej tekutine, ktorú si musíme chrániť, pretože VODA je nenahraditeľná tekutina v našom živote, potrebná pre život človeka, živočíchy ale aj rastliny, bez nej by neexistoval život na našej Zemi.

Pani učiteľky prostredníctvom PowerPointovej prezentácie priblížili žiakom problematiku využitia pitnej vody v bežnom živote a vysvetlili im problém šetrenia, ochrany a správneho hospodárenia s vodou. Po tejto teoretickej časti žiaci mali pripravené súťaže - samozrejme s vodou, ich úlohou bolo prenášať vodu na lyžici a plniť pohár vodou, loviť z „rybníka“ nečistoty, nechýbal ani pitný režim, kde úlohou žiakov bolo čo najrýchlejšie vypiť vodu, „vodné pólo“ - kto hodí najďalej sáčkom naplneným vodou…, tak sme si spríjemnili náš pekný svetový Deň vody.

A to nebolo ešte všetko. Po krátkej prestávke sme vyrazili na exkurziu na vodnú nádrž Klenovec. Pri pohľade na nekonečnú vodnú hladinu sme si len ťažko vedeli predstaviť možnosti jej vyčerpania, ale na druhej strane v nás tento prekrásny obraz zanechal hlboký dojem a pocit dôležitosti vody v našich životoch.

Filed under Fotogaléria

Svetový deň zdravého spánku

21. marec 2016

Náhľad fotogalérie

Tento deň je určený na oslavu spánku a jeho cieľom je znížiť problémy so spánkom prostredníctvom lepšej prevencie a riešení porúch spánku.

A pozrite sa, ako jediná čarovná básnička „vygumuje“ všetky problémy so spánkom Smiley40 (2K)

„Čáry-máry fuk, detičky už ani muk,
zatvorte si očičká, sníčky sadnú na viečka.“

Filed under Fotogaléria

Medzinárodný deň bábkarstva

21. marec 2016

Náhľad fotogalérie

„Ahoj deti! Volám sa šaško Jaško a prišiel som vám s pomocou mojich kamarátov - bábok zahrať divadielko.“ Týmito slovami začalo veľmi príjemné popoludnie v ŠKD, ktorým si pripomenuli Medzinárodný deň bábkarstva. Žabky z močiara, kačiatka, medvedíky a opice skákali a šantili sa pod vedením šikovných bábkohercov - detí. Prostredníctvom veselých minipríbehov so zvieratkami zažili všetci zábavu a dobrodružstvá.

Filed under Fotogaléria

Návšteva Knižnice prof. Štefana Pasiara v Hnúšti

15. a 16. marec 2016

Náhľad fotogalérie

V utorok 15. marca sme sa všetci zobúdzali do trošku zasneženého a upršaného rána. No žiaci I. stupňa sme sa už veľmi tešili do školy, pretože vedeli, že ich čaká výlet do mestskej knižnice prof. Štefana Pasiara v Hnúšti.

Po krásnom zvítaní sa s tetou Dadkou a tetou Evkou sme sa usadili a netrpezlivo sme čakali, čo krásne nás v tom veľkom dome plnom kníh čaká. Teta Evka nám povedala, že nás prevedie svetom jarných zvykov. Tak sme sa dozvedeli, že na Orave počas fašiangov chodí po dedine Turoň, ktorý sa nápadne ponáša na býka. Tiež sme sa dozvedeli, že počas veľkej noci sa máme umývať studenou vodou z potoka, aby sme boli zdraví. V mesiaci máj zase chlapci stavajú popod okná dievčatám krásne, stužkami vyzdobené máje. Zaujalo nás tiež, že v máji treba čistiť studničky, aby v nich bola čistá a zdravá voda. My sme sa tetám pochválili, že aj u nás v škole máme krásny zvyk a studničky chodíme čistiť aj my.

Na záver sme tete Evke a tete Dadke darovali darčeky, ktoré sme vlastnoručne vyrobili a pekne sme sa poďakovali za krásne chvíle, ktoré sme u nich prežili.

V stredu nás v knižnici vystriedali žiaci II. stupňa. Páčilo sa im v priestoroch plných kníh a tešia sa na ďalšiu návštevu.

Keď som objavil knižnice, bolo to ako mať Vianoce každý deň. (Jean Fritz)

Filed under Fotogaléria

MAREC - MESIAC KNIHY

10. marec 2016

Náhľad fotogalérie

Známy pedagóg J.A. Komenský povedal: „Nemilovať knihu znamená nemilovať múdrosť a nemilovať múdrosť znamená stávať sa hlupákom.“

Marec - prvý jarný mesiac sa spája s príchodom slnečných dní aj prvých prác v záhradkách, ale i s odpočinkom v podobe čítania kníh.

Knihy obohacujú slovnú zásobu, zlepšujú vyjadrovacie schopnosti čitateľov, skvalitňujú myslenie , rozvíjajú fantáziu a tvorivosť. Slúžia jako jedna z foriem pasívneho oddychu, relaxu a odstránenia stresu. Od rozšírenia internetu je marec nielen mesiacom knihy, ale práve aj mesiacom internetu.

Žiaci VI. triedy ilustrovali vlastné leporelá podľa rozprávky Pyšná princezná, čím si pripomenuli marec ako mesiac knihy.

Filed under Fotogaléria

Pyšná princezná

7. marec 2016

Náhľad fotogalérie

V pondelok po jarných prázdninách k nám prišiel princ s princeznou.

Všetci sme boli zvedaví, akú rozprávku si pre nás herci divadla Portál pripravili, no pani riaditeľka nám to neprezradila, ale dala nám úlohu: „Pozorne sledujte rozprávku a na konci mi poviete jej názov.“

Veľkí aj malí sledovali a uhááááááádli!

Rozprávka plná veselých pesničiek nám spríjemnila deň, za čo hercom ďakujeme a tešíme sa na ďalšie predstavenie.

Filed under Fotogaléria

Moje vysnívané povolanie

február 2016

Náhľad fotogalérie

Voľba povolania prináša dôležitú úlohu začať kráčať správnym smerom v živote. Už ako malí si vyberáme, čím v budúcnosti chceme byť. Máme svoje malé sny o veľkej budúcnosti. V mesiaci február prebehla na našej škole súťaž: „Moje vysnívané povolanie“ a tak mohli žiaci prvého stupňa svoje sny o budúcom povolaní premietnuť do kreslenej podoby a žiaci druhého stupňa do literárnej podoby.

Výhercovia výtvarnej súťaže:

  Dezider Cibuľa 2. ročník
Ján Cibuľa 4. ročník
Zdenka Radičová 4. ročník

Výhercovia literárnej súťaže:

  Ivana Tomášová 5. ročník
Ján Tomáš 8. ročník B variant
Ondrej Radič 9. ročník

Víťazom blahoželáme a prajeme všetkým žiakom, aby sa ich sny v budúcnosti splnili.

Filed under Fotogaléria

Týždeň priateľstva - Šmolkovská matematika

23. február 2016

Náhľad fotogalérie

V hľadaní nových kamarátov pokračujeme aj tento týždeň. A koho sme si našli? No predsa prváčikov zo ZŠ V. Mináča s pani učiteľkou Kvetkou, ktorých sme pozvali k nám do školy. My, prváčikovia sme sa stretli, aby sme si už po piatykrát zasúťažili so Šmolkom v počítaní. A môžeme Vám potvrdiť, že „zázračné“ zbrane - milé slovo a úsmev, „fungujú“ aj v súťažiach.

Každá súťaž má svojich výhercov a tento školský rok sa nimi stali:

Janko Radič zo ŽŠ V. Mináča a Deniska Cibuľová zo ŠZŠ


Víťazom gratulujeme a všetkým novým kamarátom z celého srdce_t (5K) ďakujeme Smiley40 (2K)

Filed under Fotogaléria

O medovníkovom domčeku

február 2016

Náhľad fotogalérie

Klasickú rozprávku O medovníkovom domčeku, Jankovi a Marienke, o zbere červených jahôd aj sladkých medovníčkov, o ježibabe a jej zlých plánoch, poznajú malí aj veľkí. Ale nie všetci si ušijú bábky postáv z tejto rozprávky. Šikovní žiaci VI. triedy ich vyrobili na hodinách pracovného vyučovania a v spolupráci s ŠKD nacvičili a natočili bábkové divadielko O medovníkovom domčeku.

Filed under Video

Týždeň priateľstva - Návšteva v ŠZŠ Hnúšťa

18. február 2016

Náhľad fotogalérie

K tomu, aby sa z ľudí stali priatelia netreba veľa. Stačí začať milým slovom a úsmevom. A práve s týmito zázračnými „zbraňami“ sme sa počas Týždňa priateľstva vybrali hľadať nových kamarátov do Špeciálnej základnej školy v Hnúšti. A či sme ich našli??? Samozrejme, že áno. Čakali nás šikovné deti, ktoré nás milo privítali, zatancovali nám o tom, akí sú dobrí žiaci a aj akého majú "sprejera-frajera. Potom si s nami spolu zaspievali a zacvičili. A aby sme spečatili naše priateľstvo, odovzdali sme im "náramky priateľstva" a malých šaškov, ktorí im vyčarili úsmev na tvári. No a za odmenu sme dostali milé myšky so sladkou nádielkou a tiež občerstvenie, ktoré sme si mohli vlastnoručne pripraviť. Veľmi nám chutilo a zvyšný čas sme sa spolu hrali a kreslili sme si.

Hoci sme najmenšie deti našej školy, dnes sme vložili do stretnutia veľký kus lásky a priateľstva.

Ďakujeme deťom zo ŠZŠ v Hnúšti za pekný program, pani učiteľkám Magduške, Ľubke a Katke z Hnúšte za čas, ktorý s nami strávili a pani riaditeľke Krištofovej za milé privítanie. Už teraz sa tešíme na návštevu detí z Hnúšte u nás.

Filed under Fotogaléria

Návšteva výchovného poradcu z OUI Tornaľa

18. február 2016

Náhľad fotogalérie

Pascal: „Voľba povolania je jednou z najdôležitejších volieb v živote človeka“

Prišiel čas, aby si žiaci, ktorí končia základnú školu ujasnili, čo by ďalej v živote chceli robiť. Je to veľmi dôležitá a náročná úloha. Našou snahou je rôznymi spôsobmi umožniť žiakom správny výber povolania. Pri výbere vhodného učebného odboru prišiel našim žiakom pomôcť výchovný poradca, pán Mgr. Daniš z OUI Tornaľa. Okrem odborov a výhod štúdia na ich odbornom učilišti mal pripravenú aj prezentáciu školy, takže naši žiaci mali možnosť tak trošku nahliadnuť do školy, kde sa žiaci pripravujú pre povolanie murára, záhradníka a kuchára. Výber povolania je veľmi dôležitá a náročná úloha, pretože povolanie, ktoré si teraz vyberú, v budúcnosti ovplyvní životný štýl každého jedinca. Správny výber povolania pomáha človeku byť šťastný, spokojný a úspešný.

Filed under Fotogaléria

Súťaž „O najkrajšiu a najoriginálnejšiu Valentínku“ - 8. ročník

február 2016

Náhľad fotogalérie

8. ročník súťaže O najkrajšiu a najoriginálnejšiu Valentínku bol príležitosťou pre 12 špeciálnych základných škôl a školských zariadení ukázať šikovnosť, tvorivosť a originalitu svojich žiakov v tvorbe Valentínok. Do súťaže sa zapojila ŠZŠ Hnúšťa, Rimavská Sobota, Rimavská Sobota (s VJM), Rimavská Seč, Lučenec, Veľký Krtíš, Brezno, Revúca, Polomka, Klenovec, špec. tr. pri ZŠ V. Clementisa Tisovec a RC Čerenčany. Porota skonštatovala, že Valentínky boli opäť nápadité a krásne. A víťazmi sa stali:

Diplom za najoriginálnejšiu Valentínku

                Adrián Puška ŠZŠ Brezno

1. miesto Richard Greško ŠZŠ Hnúšťa
2. miesto dievčatá 6. ročník ŠZŠ Rimavská Sobota
                Dušky Oláh ŠZŠ Klenovec
3. miesto Marika Berkyová ŠZŠ Polomka

Víťazom srdečne blahoželáme, ďakujeme za účasť všetkým súťažiacim a tešíme sa na Vás v 9. ročníku našej súťaže opäť o rok!

Filed under Fotogaléria

srdce_t (5K) Valentín srdce_t (5K)

15. február 2016

Náhľad fotogalérie

Po roku sa u nás opäť objavila schránka s Valentínkami.

Pre Majku napísal Ondrej:


Majka, mám Vás veľmi rád a ostanete mi v srdci. Ste najlepšia učiteľka na svete. Čo ste pre mňa spravili, na to nikdy nezabudnem. Ak vychodím školu, nikdy na Vás nezabudnem. Vždy ostanete v mojom srdci, navždy. Budem o Vás furt rozprávať aká ste boli učiteľka veľmi dobrá, vedeli ste pochopiť človeka, smiali ste sa v dobrom aj zlom. Ste múdra, ste skvelá, už slov nemám.

Filed under Fotogaléria

srdce_t (5K) Valentín v III. triede srdce_t (5K)

15. február 2016

Náhľad fotogalérie

Deň svätého Valentína, lásky čas on pripomína. A nie je to len láska medzi zaľúbenými, ale aj medzi deťmi, kamarátmi, spolužiakmi. Aby sme ukázali, ako sa v našej triede máme radi a ako si vieme navzájom pomáhať a spolupracovať, vyrobili sme si krásny Valentínsky plagát. A čo tento náš plagát symbolizuje: posielame ním tisíce srdiečok všetkým, ktorí sa majú radi, dokážu sa navzájom rešpektovať a pozorne počúvať. Keď bol náš plagát hotový, presunuli sme sa do školskej kuchynky, kde sme si zamaškrtili na sladkých valentínskych lízankách. No najskôr sme si ich spolu s našou pani učiteľkou sami urobili. A potom to už bolo len o tom maškrtení.

Filed under Fotogaléria

Školské kolo O najkrajšiu a najoriginálnejšiu Valentínku

15. február 2016

Náhľad fotogalérie

Valentín sa v našej škole už tradične spája so súťažou O najkrajšiu a najoriginálnejšiu Valentínku. Víťazmi sa stali Simonka Radičová z I. triedy, Janko Cibuľa z VI. triedy, Janko Tomáš z VI. triedy, Dušky Oláh VII. trieda a kolektív žiakov IV. triedy. Ich nádherné Valentínky nás budú reprezentovať vo 8. ročníku súťaže O najkrajšiu a najoriginálnejšiu Valentínku.

Filed under Fotogaléria

Karneval

12. február 2016

Náhľad fotogalérie

V piatok bude veľký bál,
hurá, je tu karneval!
Nafúkneme balóny,
ozdobíme záclony.
Za masky sa skryjeme,
karnevalom žijeme.

Na konci týždňa telocvičňa vyzdobená farebnými girlandami a balónmi ožila vravou, veselou hudbou a naplnila sa prekrásnymi maskami. Šikovné pani učiteľky s deťmi nezaháľali a vymýšľali a vyrábali masky pre všetkých. Mohli sme stretnúť princezné, pirátov, Batmanov, Mášu a medveďa, väzňa, hokejistov, Jánošíka, doktorky, motýľa, šaška, čertíka, psa, Šípkovú Ruženku, 3 x Minie, Spidermanov, vílu a ďalšie rozprávkové a fantazijné postavičky. Každá maska sa predstavila a tie najkrajšie získali sladké odmeny.

   I. trieda - šaško Monika Drevková
   II. trieda - Červená Čiapočka Natálka Oláhová
   III. trieda - väzeň Janko Radič
   IV. trieda - striga Zdenka Radičová
   V. trieda - Scary Movie Janko Plichta
   VI. trieda - Morticia Janka Oláhová
   VII. trieda - lesná žienka Martinka Radičová

Po predstavovaní masiek sa začala ozajstná zábava. Tancovali a bavili sa všetci. Masky mali možnosť si zasúťažiť v rôznych aktivitách a víťazov čakalo milé sladké prekvapenie. Všetkým sa zábava veľmi páčila a čo bolo najdôležitejšie, nechýbali rozžiarené očká detí.

A že atmosféra bola výborná, o tom svedčia aj naše fotografie.

Filed under Fotogaléria

Beseda s preventistkou

10. február 2016

Náhľad fotogalérie

V stredu sa uskutočnila beseda s pani kpt. Mgr. Katarínou Baboľovou, ktorá si pripravila pre žiakov II. stupňa dôležité informácie na témy Kriminalita detí a mládeže, Šikanovanie, Záškoláctvo.

A čo si z toho zapamätali chlapci a dievčatá z V. triedy?

„Máme chodiť do školy.“ „Nemáme sa biť.“ „Nemáme šikanovať druhých.“ „Nemáme kradnúť.“ „Nemôžeme fajčiť.“ „Nemáme okrádať ľudí.“

Filed under Fotogaléria

Svetový deň manželstva

8. február 2016

Náhľad fotogalérie

Svetový deň manželstva sa oslavuje druhú nedeľu vo februári. Myšlienka oslavovať tento deň sa zrodila v roku 1981. Pripomíname si krásu, vernosť, obeť a radosť v manželskom živote. Manžel a manželka sú symbolicky videní ako dve sviečky, ktoré dávajú životu svetlo. Pár je spojený srdcom a ich láska je sila, vďaka ktorej sú úspešní, životodarní a sú inšpiráciou pre ostatných.

Tvoja úloha: Nakresli, ako Ty vnímaš manželstvo.

Filed under Fotogaléria

Svetový deň bez mobilu

5. február 2016

Náhľad fotogalérie

Pri príležitosti pripomenutia Svetového dňa bez mobilu (6.2.) sme sa so žiakmi „vrátili“ o niekoľko rokov späť, keď ešte neexistovali mobilné telefóny a v našich domácnostiach boli telefóny klasické - tzv. pevná linka, ktorú sme si nemohli v tom čase vziať do vrecka alebo do kabelky. V dnešnej dobe sme už moderní, často komunikujeme cez mobilné telefóny, chýba nám osobná komunikácia. V tento deň by si ľudia mali vypnúť mobilné telefóny, aby sa zamysleli nad zmenami života pod vplyvom tohto komunikačného prostriedku a s cieľom uvedomenia si skutočných hodnôt života. Mali by sme uprednostniť osobný kontakt, voľný čas tráviť v prírode, a nie s mobilným telefónom v ruke, či pri rôznych internetových hrách.

Filed under Fotogaléria

Svetový deň proti rakovine

4. február 2016

Náhľad fotogalérie„Ako sa to môže stať ľuďom“?Stáva sa a preto by som im prial zdravie, lásku, milovanie. Aby sa z toho dostali.

Pomohla by som jej tak, že by som bola stále s ňou.

To nie je sranda, je to naozaj „veľká“ choroba.

Chodil by som s ním na kontrolu do nemocnice, aby nebol sám.

Nakreslím anjelika, aby ho strážil.

žiaci IV. triedy

Filed under Fotogaléria

Odpad a jeho dopad na životné prostredie

január 2016

Náhľad fotogalérie

V mesiaci január sme preukázali naše envirovedomosti v dotazníku na tému Životné prostredie.

Naši malí žiaci mali za úlohu vymaľovať to, čo patrí do prírody a nakresliť zvieratkám les, v ktorom by sa cítili spokojne a bezpečne.

Starší žiaci mali ťažšiu úlohu, v prvej časti odpovedali na niekoľko otázok týkajúcich sa prírody, jej ochrany, v druhej časti boli otázky o odpade a jeho dopade na životné prostredie . Na záver lúštili osemsmerovku, ktorej riešením bolo POZOR! ZAČÍNAME SEPAROVAŤ.

Prebiehala aj súťaž triednych kolektívov na tému Odpad a životné prostredie, najkrajšie práce sú vystavené vo vestibule školy.

Filed under Fotogaléria

Svetový deň bez internetu

29. január 2016

Náhľad fotogalérie

Internet dáva žiakom veľa. Ale nie všetko. Okrem vedomostí, ktoré im poskytuje, chýba internetu niečo oveľa podstatnejšie - chytiť kamaráta za ruku, poďakovať sa mu, poprosiť ho, aby sa s ním hral ... Tráviť čas s kamarátom - spolužiakom a nie so strojom. Riešiť problémy, hľadať spôsoby a cítiť blízkosť ľudského tepla.

29. januára 2016 sme si na našej škole pripomenuli Svetový deň bez internetu tým, že sme sa venovali rôznym neinternetovým aktivitám:

   I., II. a V. trieda - športové aktivity
   III. trieda - výtvarné aktivity
   IV. trieda - spev a hudba
   VI. trieda - tvorivé písanie - vymýšľanie príbehov
   VII. trieda - výroba náramkov
   ŠKD - stavanie z kociek, hra s magnetickými skladačkami - číslice, hádzanie PVC guličiek do krabice, vyfarbovanie omaľovánok…

Aj týmito aktivitami sme sa presvedčili, že mať k sebe blízko a zároveň sa naučiť, poučiť, ale aj zabaviť sa môžeme aj bez slúchadiel na ušiach pri počítačoch.

Svetový deň bez internetu v IV. triede

Dôvodov, prečo stráviť aspoň deň bez internetu je mnoho. Náš dôvod bol viac komunikovať verbálne. V našom prípade spevom a hudbou. Preto sme sa rozhodli pripomenúť si tento deň so žiakmi IV. triedy na hodine Hudobnej výchovy spievaním ľudových piesní v sprievode hry na gitaru. Nechýbala nám dobrá nálada a spokojnosť žiakov.

Vypnutím počítačov, odpojením sa od siete sme prispeli k šetreniu energie, čím sme urobili ďalší pozitívny krôčik v oblasti environmentálnej výchovy.

Filed under Fotogaléria

Medzinárodný deň komplimentov

25. január 2016

25. 01. 2016 sme si pripomenuli Medzinárodný deň komplimentov. Žiaci II. stupňa mali písomne vyjadriť kompliment 5 ľuďom - teda to, čo sa im na danej osobe najviac páči.

Mali sme možnosť prečítať si veľmi príjemné komplimenty, ktoré boli adresované pani učiteľkám, vychovávateľkám, asistentom, ale aj pani zástupkyni, pani riaditeľke a deťom v škole. Jedna žiačka komplimenty venovala aj svojmu otcovi.

A tu sú tri „iné a výnimočné“ komplimenty:

Komplimenty adresované p. učiteľkám, vychovávateľke, p. zástupkyni a p. riaditeľke

Dušky VII. trieda - milá, dobrá, múdra, zábavná, štedrá, pekná, mladá

Aďo IV. trieda - vzdelaná, usmievavá, šťastná, láskavá, milá, pekná, krásna

Komplimenty adresované p. učiteľkám, vychovávateľke, spolužiačke a ocinovi

Gizka VI. trieda - milá, dobrá, pekná, pekné vlasy, pekné oči, pekne sa oblieka, mám ju rada, mám ho rada, je veľmi dobrý

Z celého srdce_t (5K) ďakujeme, veľmi nás to potešilo Smiley40 (2K)

Divadielko O rukavičke v ŠKD

22. január 2016

Náhľad fotogalérie

Žiaci I. oddelenia ŠKD navštevujú Literárno - dramatický krúžok. V septembri hrali žiaci divadielko „O repe“ a v januári sme si nacvičili rozprávku „O rukavičke“. 22. januára 2016 sme zahrali divadielko pre našich kamarátov z II. oddelenia ŠKD. Zaslúžili si ho, pretože pomohli svojim spolužiakom - hercom zhotoviť čelenky zvieratiek. No a potom sa tešili spoločne na vystúpenie. Diváci výkon hercov odmenili potleskom a úlohy si vymenili. Pani vychovávatelia Mirka a Hanka boli veľmi spokojné, samozrejme aj deti. Všetci tak mali príjemné popoludnie v ŠKD, ktoré bolo plné úsmevov a radosti. Tešia sa opäť na budúce divadielko. A o čom bude? Nechajte sa prekvapiť.

Filed under Fotogaléria

O zime

18. január 2016

Konečne nasnežilo a žiaci VI. triedy sa dali do vymýšľania. Písali básničky podľa šablóny cinquain o zime a snehuliakoch.

Zima
krásna biela
fúka korčuľuje sa sneží
Vonku je biela zima.
sneh
Snehuliak
biely guľatý
stojí usmieva sa mrzne
Snehuliakovi je veľká zima.
Snehuliakovci

Filed under Básničky

Zima

15. január 2016

Náhľad fotogalérie

V piatok k nám konečne zavítala pani Zima. Bez ohlásenia, potichučky, rozsypala kopy snehu a vylákala nás na kopec sánkovať sa a stavať snehuliaka.

„Ďakujeme pani Zima za sneh, ktorý sme tak túžobne čakali a za radosť, ktorú si nám prostredníctvom neho priniesla.“

Filed under Fotogaléria

Vianočné súťaže

22. december 2015

Náhľad fotogalérie

Dnes sme v škole prežili pekný predprázdninový deň. Neučili sme sa klasicky, ale deň bol plný súťaží a hier. Skákali sme cez švihadlo - švihadlový maratón, fúkaním sme sa snažili pierka čo najskôr dostať na určené miesto, zbierali sme loptičky na čas, hrali sme „sedball“ - futbal v sede. Veľmi dobre sme sa pritom zabavili a nasmiali.

Filed under Fotogaléria

Vianočné tvorivé dielne

21. december 2015

Náhľad fotogalérie

Námet našich tvorivých dielní bol Snehuliak. Kolektív žiakov každej triedy v spolupráci s triednou učiteľkou vyrobili na dvere svojej triedy snehuliakov, ktorých si môžete prezrieť v galérií.

Filed under Fotogaléria

Vianočné posedenie

18. december 2015

Náhľad fotogalérie

Najkrajšie sviatky v roku - Vianoce - sme spoločne oslávili i v našej škole spolu so žiakmi.

A aké tohtoročné Vianoce v Špecke boli? Čarovné, slávnostné a plné prekvapení. Najväčším prekvapením pre deti bol slávnostne prestretý stôl, ktorý im pripravili pani učiteľky Magduška a Lydka. Nechýbali na ňom oblátky s medom, prípitok a vianočné dobroty. Počas „vianočného posedenia“ sme sa rozprávali, aké zvyky a tradície prebiehajú pri vianočnom stole, ako slávia Vianoce deti vo svojich rodinách a čo by si priali pod vianočným stromčekom.

Každé dieťa mohlo popriať nejaké želanie k Vianociam alebo zaspievať vianočnú koledu. A ako to už väčšinou býva zvykom, po posedení si deti pod stromčekom našli síce malé, ale milé darčeky, z ktorých mali veľkú radosť.

Zo srdce_t (5K) ďakujeme za „špeckovské Vianoce“.

Filed under Fotogaléria

Vianočný turnaj

18. december 2015

Náhľad fotogalérie

18. decembra sa žiaci našej školy stretli na už tradičnom Vianočnom turnaji v stolnom tenise. Tentokrát sa k starším žiakom pridali aj naši mladí nádejní hráči, takže turnaj bol o to pestrejší. Po zaujímavých zápasoch sme sa dozvedeli tesne pred obedom mená víťazov:

Mladšie žiačky
   1. Mária Tomášová
   2. Daniela Cibuľová
   3. Nikoleta Cibuľová

Mladší žiaci
   1. Nikolas Cibuľa
   2. Dominik Oláh
   3. Ivan Tomáš

Staršie žiačky
   1. Janka Cibuľová
   2. Dušana Oláhová
   3. Nataša Radičová

Starší žiaci
   1. Ondrej Radič
   2. Dušan Dušky Oláh
   3. Dušan Oláh st.

Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na turnajové stretnutie v decembri 2016!

Filed under Fotogaléria

Vianočná besiedka s Perinbabou

17. december 2015

Náhľad fotogalérie


„Hore - dole, na zem leť,
zasypeme celý svet.
Dopredu, dozadu, zasypeme záhradu.“


Takto čarovne otvorila našu besiedku Perinbaba aj s vločkami, ktoré jej nechceli v predvianočnom sypaní snehu vôbec pomáhať. No naša Alžbetka ju presvedčila, aby ešte chvíľu počkala a pozrela sa do zázračnej gule ako sa na Vianoce chystá celý svet.

A čo v tej guli Perinbaba videla? Najskôr to boli snehuliaci a vločky zo Severného pólu, ktoré vystriedali malí tanečníci z Európy. Potom sa objavili aj zvieratká z Ázie. Perinbaba zagúľala guľou a zrazu tam boli deti so svojou Pomádou tancujúce v Amerike. Aby sa presvedčila, že deti vedia aj spievať, zjavili sa malí speváci z Európy, ktorých vystriedali temperamentní tanečníci z Afriky s lambadou. A akoby to inak bolo, keby sa v zázračnej guli neobjavili deti zo špecky spievajúce Tichú noc. Perinbabka bola taká prekvapená, že už ani nepozerala do gule, len na deti, ktoré z veľkého plátna priali lásku, šťastie a pokoj k Vianociam. Veď predsa najkrajšie sviatky roka sú o tom.

Filed under FotogalériaVideo

List Ježiškovi

11. december 2015

Náhľad fotogalérie

Milý Ježiško!

Aj my, najmenšie deti zo špecky, Ti píšeme krátky pozdrav. No keďže sme maličkí a ešte nevieme písať, pomohli nám naše pani učiteľky - Lydka a Magduška.

A čo by sme si priali?

Nechceme toho veľa. Prajeme si, aby všetky deti mali také iskierky v očiach ako my, keď sa nám niečo podarí. Aby všetky deti mali možnosť byť obklopené ľuďmi, ktorí ich majú radi a rešpektujú detské srdiečka. A aby boli všetci k sebe milí a ohľaduplní. Veď o tom sú predsa Vianoce.

A ver nám, Ježiško, že my sa už na Teba véééľmi tešíme.

P.S.: A samozrejme, že sme Ti boli tento list poslať na pošte. Veď v Teba stále veríme.

Filed under Fotogaléria

Deň ľudských práv na škole

10. december 2015

Náhľad fotogalérie

Desiaty december je každoročne Dňom ľudských práv. Slúži ako oslava ľudských práv, ale rovnako v tento deň poukazujeme na prípady ich porušovania. Žiaci si prostredníctvom práv pripomenuli, že ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti a právach. Tomuto dňu bola venovaná na našej škole aktivita pod názvom: „Namaľuj si svoje právo“. Pozrite si našu fotogalériu a zistíte, ktoré práva sú pre naše deti najdôležitejšie.

Filed under Fotogaléria

Mikuláš

4. december 2015

Náhľad fotogalérie

„Mikulášku, dobrý strýčku…“

…takouto pesničkou vítali deti dedka Mikuláša v našej škole. A ako po iné roky, ani teraz neprišiel sám. Priviedol si pomocníka - čertíka Bertíka. Spolu sme im zaspievali, zarecitovali a vytúžene čakali, či dedko Mikuláš otvorí svoje čarovné vrece. Tie malé iskierky v očiach detí neponechali ani čertíka Bertíka na pokoji a deťom pokreslil na líčka srdiečka. No a Mikuláš im nadelil bohatú sladkú odmenu zo svojho vreca.

„Ďakujeme, Mikuláš, o rok čakáme Ťa zas.“

Filed under Fotogaléria

Mikulášsky turnaj

2. december 2015

Náhľad fotogalérie

A je to tu. V stredu sme sa opäť stretli v ZŠ V. Mináča, aby sme si zahrali odvetný vzájomný turnaj v stolnom tenise. Našu školu reprezentovali Mário Oláh, Barna Oláh, Mirko Radič a Nikolas Cibuľa z V. triedy. Päticu našich hráčov úspešne dopĺňala pani učiteľka Janka Mrnková. Celý čas medzi nami všetkými vládla príjemná priateľská, predsviatočná atmosféra. Všetci hráči hrali s plným nasadením. A výsledky? Tie pre nás nie sú vôbec dôležité. Dôležité je to, že sme sa v tomto sviatočnom Mikulášskom čase mohli stretnúť so svojimi kamarátmi. Tešíme sa opäť na ďalšie stretnutie. Ďakujeme.

Filed under Fotogaléria

Priateľský futbalový zápas

2. december 2015

Náhľad fotogalérie

V stredu 2. decembra 2015 sa žiaci našej školy navštevujúci futbalový krúžok zúčastnili priateľského zápasu zo žiakmi Základnej školy v Klenovci. Na zápas nastúpili s veľkou obavou, lebo im chýbali najväčšie opory. Aj napriek tomu sa nám však podarilo zdolať našich súperov o jeden gól. Zápas bol v rámci fair play. Veľmi pekne ďakujeme všetkým zúčastneným. Športu vzdar.

Filed under Fotogaléria

Kampaň Červené stužky

1. december 2015

Náhľad fotogalérie

V tomto školskom roku sme sa už po deviaty krát zapojili do kampane Červené stužky pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS. Prvý december je na celom svete venovaný boju proti AIDS. Červená stužka je medzinárodným symbolom solidarity s ľuďmi nakazenými HIV alebo postihnutými chorobou AIDS. Červenú stužku si ľudia na celom svete pripínajú preto, aby tak vyjadrili svoj postoj k HIV/AIDS Jeho cieľom je upozorňovať ľudí na problém AIDS, zlepšiť ich vedomosti o tejto chorobe, jej šírení a najmä prevencii. Do deviateho ročníka kampane sme sa zapojili nasledovnými aktivitami:

 • Celoslovenská výtvarná súťaž pre ŠZŠ Červená stužka v boji proti HIV a AIDS,
 • tvorba a nosenie červených stužiek,
 • tvorba živej červenej stužky,
 • prednáška a beseda na tému HIV/AIDS,
 • súťaž „Športom pre Červené stužky“,
 • zorganizovanie aktivít podľa vlastného výberu alebo metodickej príručky,
 • umiestnenie plagátu kampane na viditeľnom mieste,
 • oboznámenie médií s aktivitami pre kampaň.

Cieľom týchto všetkých aktivít bolo pripomenúť si nebezpečenstvo tohto smrteľného ochorenia, utrpenie postihnutých, a taktiež naučiť žiakov ten správny postoj k vlastnému zdraviu a životu, ako aj k zdraviu a životu druhých ľudí.

Filed under Fotogaléria

Na návšteve u pani starostky

24. november 2015

Náhľad fotogalérie

„Ja som bol pri starostke. Dala mi Jánošíkovu mincu. Sedel som na kráľovskej stoličke. Mal som veľký zážitok. Videl som vlajky a erb. Naučil som sa, že názov Klenovec je zo stromu Klen.“

Ivan IV. trieda

„Sadli sme si, a pani Ruženka nás ponúkla vodou. Potom prišla aj pani starostka. Rozprávali sme sa o Jánošíkovi. Fotili sme sa so starostkou, aj s našou pani učiteľkou. Ukázala nám taký veľký náhrdelník - pečať. Dala nám ho, aby sme ho chytili do ruky. Bol veľmi pekný a ťažký. Potom nás zavolala ešte tam, kde pracuje. Tam nám dala dukáty a odišli sme naspäť do školy. Cítili sme sa veľmi dobre Smiley40 (2K)
Ďakujem.“

Mária IV. trieda

Žiaci IV. triedy s pani učiteľkou Mrnkovou ďakujú pani starostke Mgr. Zlate Kaštanovej a pani matrikárke Ruženke za milé prijatie.

Filed under Fotogaléria

O hlúpej žene

24. november 2015

Náhľad fotogalérie

V utorok ráno nás navštívili herci z divadla Portál z Prešova. Pripravili si pre nás rozprávkové predstavenie O hlúpej žene. Tento veselý príbeh na motívy ľudovej rozprávky všetkých pobavil a pripomenul nám, že láska prekoná aj hlúposť na svete.

BUBNOVAČKA - Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť

19. november 2015

Náhľad fotogalérie

19. novembra, keď si pripomíname Svetový deň prevencie proti týraniu a zneužívaniu detí, sa deti našej obce z MŠ K. Pajera, ZŠ V. Mináča a ŠZŠ stretli na námestí na „špeciálnej“ bubnovačke. Jej cieľom bolo upozorniť na potrebu počúvať hlas deti v našej krajine. Pridať sa mohol každý. Stačilo si priniesť čokoľvek, čím je možné bubnovať. Spolu sme bubnovali za šťastie všetkých detí.

Váž si každého človeka, ale stokrát viac si váž deti a varuj sa, aby si neporušil ich detskú čistotu.

Lev Nikolajevič TOLSTOJ

Filed under Fotogaléria

Medzinárodný deň tolerancie

16. november 2015

Náhľad fotogalérie

Viktor Frankl:

„Tolerancia nespočíva v tom, že zdieľame názor niekoho iného, ale v tom, že poskytneme druhému právo mať iný názor.“


Tolerancia je znášanlivosť, porozumenie, snaha pochopiť druhého, spoznať jeho kultúru, tradície, celý spôsob života. Čím viac niekoho chápeme, tým viac sme ho schopní tolerovať. Tolerantný človek vyslovuje svoj názor, svoju mienku, nesúdi, dáva priestor na vyjadrenie sa aj druhému.

Medzinárodný deň tolerancie sme si na našej škole pripomenuli rôznymi aktivitami, ku ktorým patril brainstorming, počas ktorého žiaci vlastnými slovami vyjadrovali pojem tolerancia, vypĺňali dotazník „Čo vieme o iných kultúrach?“ a či sa vieme navzájom tolerovať, sme si vyskúšali vo futbalovom turnaji, kde si schopnosť tolerovať sa, vyskúšali starší žiaci s mladšími a taktiež dievčatá s chlapcami. Každý každému dal možnosť zahrať si a preto našich futbalistov a futbalistky neodradila ani prehra.

Každý z nás je iný. Sme síce každý iný, ale práve to je tá podstata - vďaka našej jedinečnosti je náš život taký krásne pestrý! Môžeme sa navzájom obohatiť, pomôcť si a vyčariť úsmev na tvári…

Filed under Fotogaléria

Turnaj v stolnom tenise na Martina

11. november 2015

Náhľad fotogalérie

Dnes, v stredu 11.11. 2015, sme prijali výzvu od pani učiteľky Lucii a jej výborných hráčov. Dohodli sme sa, že aj na Mikuláša zorganizujeme turnaj v stolnom tenise. A prečo? Lebo sme mali trošku viac šťastia, ako hráči základnej školy, ktorí s nami prehrali len o dva body aj napriek tomu, že hrali výborne. A ešte pre jednoduchú vec „Bolo nám super“ Smiley40 (2K) Ďakujeme!

A kto nás úspešne reprezentoval?

Adrián Oláh - IV. trieda, Mário Oláh, Barna Oláh, Mirko Radič, Nikolas Cibuľa - V. trieda

Ďakujeme!

Filed under Fotogaléria

Svetový deň behu

5. november 2015

Beh spolu s chôdzou patrí k najprirodzenejšiemu pohybu človeka. Je to najrozšírenejšia a najobľúbenejšia športová aktivita. Nemusíte sa učiť žiadnu zložitú techniku ani choreografiu, nepotrebujete zakúpiť výstroj. A tak sme bežali…

Bežíme pre zdravie

Náhľad fotogalérie

Sme žiaci Špeciálnej základnej školy tzv. Zelenej školy v Klenovci a dnešný deň, t. j. 5. novembra sme mali trošku netradičné vyučovanie. Trošku sme sa učili a potom sme sa trošku venovali nášmu zdraviu.

Po ukončení 3. vyučovacej hodiny sa žiaci I. stupňa zúčastnili „Behu Zelenej školy - Bežíme pre zdravie“ pri príležitosti Svetového dňa behu, ktorý pripadol na dnešný dátum. Žiaci štartovali zo školského dvora, beh pokračoval ulicou k námestiu v našej obci a po obehnutí námestia sa žiaci opäť vrátili ulicou späť na školský dvor.

Bezpečnosť žiakov bola zabezpečená hliadkou obecnej polície, nakoľko beh bol realizovaný v časti našej obce Klenovec.

Žiaci II. stupňa svojich spolužiakov a samozrejme aj okoloidúci občania obce povzbudzovali našich malých bežcov zo „Zelenej školy“ v Klenovci.

Bežali 3 súťažné družstvá žiakov I. stupňa, víťazom sa stalo súťažné družstvo IV. triedy, ale gratulujeme všetkým zúčastneným družstvám a samozrejme aj pani učiteľkám.

Športom pre červené stužky

Náhľad fotogalérie

V rámci kampane Červené stužky sme sa zapojili do súťaže „Športom pre Červené stužky“. Keďže 5. november bol Svetovým dňom behu, zrealizovali sme pre žiakov a pani učiteľky súťaž v behu ulicami obce. S elánom a veľkým nadšením sa do súťaže zapojili všetci žiaci a ich triedne učiteľky. Žiaci súťažili po triedach. Najrýchlejší tím získal veľký potlesk a sladkú odmenu. Sme radi, že sme sa aktívne zapojili do súťaže kampane a zároveň sme niečo urobili pre vlastné zdravie.

Týždeň boja proti stresu

28. október 2015

Náhľad fotogalérie

Posledný októbrový týždeň je vyhlásený za Týždeň boja proti stresu. V našej škole sme si ho pripomenuli súťažou tried pod názvom

A už v škole nikoho nestresuj!!!

Triedy sa snažili o to, aby v dňoch pondelok, utorok a v stredu počas hodín a prestávok nikoho v škole nestresovali. Za dodržanie pravidla dostali bod a výhrou triedy bola pizza a 1 hodina na počítači. A ktorá trieda vyhrala? No predsa najstarší žiaci VII. triedy s triednou učiteľkou Deniskou.

Gratulujeme Vám a prajeme dobrú chuť Smiley40 (2K)

Filed under Fotogaléria

Halloween s Agátkou

28. október 2015

POĎAKOVANIE

Ja, striga Agátka, Vám z celého môjho srdce_t (5K) veľmi pekne ďakujem zaaaa…

Náhľad fotogalérie

 • Váš čas, ktorý ste strávili prípravou na program a so mnou Smiley40 (2K)
 • Vašu ochotu pomôcť mi pri príprave a realizácii programu
 • Váš zodpovedný a tvorivý prístup k príprave a realizácii programu
 • Vašu prejavenú úctu a záujem tým, že ste sa zúčastnili vystúpenia, či už ako účinkujúci alebo ako diváci
 • vedeniam Základnej školy V. Mináča a Špeciálnej základnej školy za ústretovosť a podporu pri príprave a realizácii programu

ĎAKUJEM!!!

 • strašidielkam, maličkým čarodejniciam a krásnym slečnám zo Špeciálnej základnej školy s pani učiteľkami Lydkou a Hankou
 • úžasne tancujúcim deťom, a ešte úžasnejšie hrajúcim chalanom zo Základnej školy V. Mináča s ich pani vychovávateľkou Marikou
 • neskutočne nádherne spievajúcej Alžbetke s jej maminou
 • hip-hopovým krásnym slečnám Kristínke a Ivke z Hnúšte
 • Jarkovi Zvarovi a pani učiteľkám zo „špecky“, ktoré vedia robiť za podmienok aké máme, „zázraky“ Smiley40 (2K)

A samozrejme môjmu kamošovi

Smiley40 (2K) STRAŠIDIELKU Smiley40 (2K)

Filed under FotogalériaVideo

Život v pohybe

27. október 2015

Náhľad fotogalérie

Dňa 27. októbra 2015 Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote v spolupráci s obcou Jesenské organizovalo už V. ročník festivalu tanca, hudby a spevu pod názvom Život v pohybe. Cieľom festivalu je formou prehliadky vyhľadávať a podporiť talenty rómskych detí a mládeže.

Prečo to spomíname??? Lebo aj my sme sa už po piatykrát na tomto festivale zúčastnili. Tento rok nás reprezentovali naše tanečníčky - „Snehulienky“, ktoré svoj talent a chuť tancovať predviedli v plnom nasadení. A ako to celé dopadlo? Dievčatá svojim temperamentom roztlieskali celú sálu a zažili deň plný emócií, dobrej energie a príjemnej atmosféry.

Ďakujeme organizátorom za pozvanie a našim „Snehulienkam“ - Martinke Radičovej, Marike Tomášovej, Ivanke Tomášovej a Pamelke Cibuľovej - za úspešnú reprezentáciu našej školy.

Filed under FotogalériaVideo

Zážitkové učenie

27. október 2015

Náhľad fotogalérie

Ako na „vlastnej koži“ zažiť niečo zaujímavé, čo nám vytvorí skutočné spomienky? No predsa ísť na vychádzku! Všetko to začalo nápadom „Poďme na šípky!“ Pôjdeme, len nech už vykukne jesenné slniečko. A dnes 27.10. 2015 vykuklo! Bolo krásne a čo všetko sa dá na „obyčajnej“ vychádzke zažiť, sa dozviete z fotiek Smiley40 (2K)

Pani učiteľka Janka svojim „Mrnčiatkam“
Smiley40 (2K) ĎAKUJE Smiley40 (2K)
za ich správanie sa na vychádzke a za krásny spoločný zážitok z vychádzky.

Filed under Fotogaléria

„Pasovačka“ nováčikov a prváčikov Smiley40 (2K)

22. október 2015

„Ja, striga Agátka, Ťa pasujem za žiačika našej školy. Nech sa Ti u nás v škole darí, a každý deň nech máš taký krásny úsmev na tváričke, ako teraz.“

Náhľad fotogalérie

Touto vetou striga Agátka pasovala detičky prípravného a prvého ročníka za žiakov našej školy. No do jej domčeka na „pasovačku“ sa nedostali len tak. Museli nabrať odvahu a obuť si Agátkine čarovné, trošku aj deravé Smiley40 (2K) topánočky. Veruže sme sa aj nasmiali Smiley40 (2K). A ako sa našim detičkám v čarovných topánočkách darilo? No predsa výborne, o čom svedčí aj „medaila“ od svojej pani učiteľky Lydky a Magdalénky.

Veľa úspechov v škole Dominike, Viktorke, Ornelke, Simonke, Monike, Anežke, Ľubkovi, Miškovi, Deniske, Aďovi, Marianke a Bianke

prajú Striga Agátka a pani učiteľky
Lydka a Magdalénka
Smiley40 (2K)

Filed under Fotogaléria

Návšteva v Domove dôchodcov v Klenovci

20. október 2015

Náhľad fotogalérie

A je tu október. Mesiac, ktorý nám prináša čaro jesennej prírody, radosť z posledných slnečných dní, ale okrem toho všetkého aj úctu k starším ľudom. Je to mesiac, kedy si viac ako inokedy pripomíname lásku, štedrosť a obetavosť našich starých rodičov. Aj deťom v našej škole vštepujeme lásku a úctu k starším, veď by mala byť samozrejmosťou.

Pri tejto príležitosti sme 20. októbra 2015 navštívili obyvateľov Domova dôchodcov v Klenovci. Pripravili sme si program plný spevu, tanca, ale i milého slova, ktorý sa aspoň podľa potlesku páčil. Naše najmenšie žiačky priniesli týmto „starkým a starkám“ radosť a vďaku za prežité roky ich života. Veď veľakrát má milé slovo a úprimný detský úsmev cenu zlata srdce_t (5K)

Žiaci II. stupňa „starkým a starkám“ vyrobili na pamiatku a pre radosť drevené kľúčenky a voňavé vrecúška s levanduľou z našej bylinkovej špirály.

Filed under FotogalériaVideo

Aladinova zázračná lampa

15. október 2015

Náhľad fotogalérie

„Kde bolo, tam bolo…“ - slová, ktorými začala divadelná rozprávka v podaní hercov Divadla bez opony z Banskej Bystrice. Čarovný príbeh Aladina a zázračnej lampy upútal pozornosť všetkých žiakov, ktorí sa na záver hercom poďakovali obrovským potleskom. Začítajte sa aj vy:
„…bol raz jeden otec a ten mal syna Aladina. Býval v ďalekej Číne, kde na trhu predávali ryby. Boli chudobní a nejako si museli zarobiť, no jedného dňa na trh prišiel Aladinov falošný starý otec. A nakecal mu všelijaké sprostosti, len aby s ním išiel preč pre tú lampu, lebo tá lampa počúvala len na jeho meno. A išli kým sa nedostali na púšť, Aladin už nevládal chodiť, bol aj hladný. No dedko mu povedal: - Už sme na mieste, vidíš ten kríž? Tam je jaskyňa, a tam môžeš ísť len ty. Aladin vošiel do jaskyne a videl šperky, zlato a aj lampu, ktorú chcel mať dedko do polnoci. Aladin to nestihol a zostal v jaskyni. No keď išiel do tej jaskyne, tak mu dal dedko kúzelný plášť. Že mu pomôže, keď bude v núdzi, že ho zanesie tam, kde chce a Aladin si prial ísť domov. Doma chcel lampu vyleštiť, pošúchal ju a zrazu sa objavil džin . Povedal mu, že splní všetky jeho priania . No on bol veľmi skromný, tak si želal len ryžu a nejaké pagáčiky. Aladin bol ďalej taký istý a drel ako každý deň. Jedného dňa prišla na trh krásna baba. Hneď ju chcel za ženu, tak poprosil otca, aby mu ju šiel vypýtať. No ona bola kráľova dcéra a Aladin bol bez zlata a tak mu ju kráľ nechcel dať. Tak si Aladin prial od džina, aby mu pre jeho otca a pre neho vyčaroval palác zo zlata. Kráľ mu potom dal svoju dcéru za ženu a oni žili šťastne. A ešte aj džina Aladin oslobodil.“ (rozprávku zreprodukovali Nataška a Ondrej)

Filed under Fotogaléria

Exkurzia Roľnícke družstvo Klenovec

14. október 2015

Náhľad fotogalérie

„14. 10. 2015 sme boli na exkurzii, na ktorej sme sa naučili veci, ktoré niektorí tínedžeri vidia len v telke. My sme ich videli na vlastné oči a bol to neskutočný zážitok. Či keď sme kukali na veľké kravičky, alebo na mamičky-kravičky, alebo teliatka, ktoré boli najmilšie. Zaujímavosťou boli čerstvo narodené dvojičky, ako aj teliatko s rázštepom. Klobúk dolu pred zamestnancami, ľahké to nie je. Veľmi pekne ďakujeme srdce_t (5K) aj tetám, ktoré nás sprevádzali.“

Nataška, Martinka VII. trieda

Filed under Fotogaléria

JESENNÉ ROZPRÁVKOVO - Konvergencie

8. - 10. október 2015

Náhľad fotogalérie

V dňoch 8. - 10.10.2015 sa 4 žiaci z našej školy - Nikoleta Cibuľová, Pamela Cibuľová, Gabriel Cibuľa a Michal Cibuľa, zúčastnili 11. ročníka tvorivého pobytu pre deti so špeciálnymi potrebami. Pobyt sa konal v rekreačnej oblasti Kokava - Línia, chata IPEĽ. Trojdňový program sa niesol pod názvom Jesenné Rozprávkovo. Žiaci boli rozdelení do tímov, ktoré mali ukryté názvy rozprávok - Drobný tím Janka Hraška, Veselý tím troch prasiatok, Skvelý tím (ne)poslušných kozliatok, Valašský tím Kubka a Maťka. V dielňach sa žiaci naučili ľudové tančeky, vyrobili pletené košíky, bábiky zo šúpolia, dekupážové srdiečka a všeličo iné. V sobotu doobeda si žiaci zasúťažili s úlohami o rozprávkach.

Prvý deň deti navštívili koníky a na konci pobytu navštívili „Strašidelný dom“. V prestávkach medzi jednotlivými tvorivými dielňami sa deti zahrali v herni rôzne hry.

O večerný program sa nám postarala rozprávka „Kubko a Maťko“, tanečníci ľudových tancov, žiaci si zasúťažili v súťaži „Hľa, slovenské talenty“ a na záver dňa si zatancovali na diskotékach.

Aj tohtoročné Konvergencie boli plné šťastného smiechu detí, za čo patrí naša vďaka Regine Špitálovej, dobrovoľníkom, lektorom i pedagógom, ktorí sa o deti s láskou starali.

ĎAKUJEME za krásne zážitky a tešíme sa na ďalší ročník.

Filed under Fotogaléria

Svetový deň duševného zdravia

10. október 2015

Náhľad fotogalérie

„Zvolili sme si kvietoček nezábudka, lebo je taký malinký, krehunký a je pre nás symbolom krehkosti a zraniteľnosti ľudskej duše. A tiež je to symbol, ktorým chceme upozorniť na to, aby ľudia nezabúdali na dôležitú súčasť svojho zdravia, ktorou je duševné zdravie“

Martin Knut - predseda Správnej rady LDZ

8 čarovných slov a viet pre ľudskú dušičku srdce_t (5K)

   1. Mám Ťa rada/rád…
   2. Ďakujem…
   3. Pomôžem Ti…
   4. Všetci robíme chyby…
   5. Je mi ľúto, mrzí ma to…
   6. Povedz mi o tom viac
   7. Dohodli sme sa na tom
   8. Si veľmi šikovná/ý
                                                      Tak nezabúdajme!!!

A takto sme si pripomenuli my tento deň - kukni „fotoSmiley40 (2K)

Filed under Fotogaléria

Envirovychádzka

5. október 2015

Náhľad fotogalérie

Dňa 5. októbra 2015 sme sa v našej škole venovali téme ochrany životného prostredia, pripomenuli sme si ako sa máme starať o prírodu, aby bola čistá, ako ju máme chrániť, ako závisí náš život od zdravého životného prostredia., žiaci 2. stupňa absolvovali aj vedomostný kvíz a ochutnávku jesenných plodov v telocvični ŠZŠ.

Zopakovali sme si znaky jesene, ktorá k nám už zavítala a počas našej diskusie v triedach sme vyrábali šarkany. Zhotovené šarkany sme si boli púšťať na envirovychádzke, ktorú sme absolvovali smerom na Laščok v Klenovci. Na vychádzke sme sledovali ako sa mení príroda, ktoré lesné plody môžeme nazbierať, zbierali sme listy stromov. Na záver sme z nášho pozbieraného „materiálu“ urobili pyramídu jesene. Bol to sice trošku zamračený, ale pre nás všetkých pekný deň.

Filed under Fotogaléria

Stretnutie s rodičmi

1. október 2015

Náhľad fotogalérie

Mesiac školského roka je za nami, žiaci v škole pracujú na plné obrátky a tak nastal čas stretnúť sa s rodičmi a oboznámiť ich so školským poriadkom, so správou o výchovno-vzdelávacej činnosti za školský rok 2015/2016, so školským vzdelávacím programom a inými aktuálnymi informáciami. Veľmi nás teší, že stretnutia sa zúčastnili aj najmladší členovia rodín, pretože naším cieľom je dosiahnuť, aby sa vzťah rodina - škola aj naďalej upevňoval.

Filed under Fotogaléria

Priateľský zápas so žiakmi základnej školy

29. september 2015

Náhľad fotogalérie

Opäť sme sa stretli v telocvični Základnej školy Vladimíra Mináča, aby sme si zahrali priateľský zápas vo futbale a vybíjanej so žiakmi tunajšej školy. A ako toto stretnutie prebiehalo, si prečítajte z postrehov našich žiakov, ktorí sa priateľských zápasov zúčastnili:

Janka: „Mne sa hralo výborne, hrali sme super a bez hádok“.

Dušky: „Hralo sa mi veľmi dobre, dal som jeden gól“.

Ondrej: „Páčilo sa mi, že žiaci zo základnej školy boli féroví a že naši hráči hrali fakt dobre“.

Kevin: „Bolo veľmi dobre, dobre sme si zahrali, prvý polčas sme prehrávali 1:0. V druhom polčase bola remíza 1:1. Potom prišiel zo striedačky Dušky a bol veľmi dobrý. Dával mi dobré prihrávky na góly a vyhrali sme 1:5. Zahrali sme si aj s dievčatami vybíjanú. Prvý set sme ich nechali vyhrať a potom sme vyhrali 1:2“.

Dušan: „Všetci boli dobrí, ale chýbal Andrej. Vyhrali sme“.

Viktor: „Hrali výborne, Ondro dobre bránil, hral ako lev a naša škola vyhrala“.

Filed under Fotogaléria

Návšteva dopravného ihriska

28. september 2015

Náhľad fotogalérie

V pondelok niektorí žiaci našej školy v rámci dopravnej výchovy navštívili dopravné ihrisko v Hnúšti. Teoreticky sa najprv vžili do úlohy účastníkov dopravy (cyklista, chodec), náčelník mestskej polície pán Migaľa ich oboznámil s rôznymi dopravnými situáciami, osvojili si dopravné značky. Následne využili svoje vedomosti a zručnosti i prakticky. Vyskúšali si jazdu na bicykli podľa dopravných pravidiel a správne správanie sa chodca na komunikácii.

Filed under Fotogaléria

Deň mlieka

25. september 2015

Triedy pozor!!! Zapojte sa do 2 súťaží!!!

   1. „Najoriginálnejší plagát“ na tému „Mlieko“
   2. „Obaly z mliečnych výrobkov“

Ktorá trieda nazbiera najviac obalov z mliečnych výrobkov?

Náhľad fotogalérie Súťaže prebiehali k Svetovému dňu mlieka v školách, ktorý si pripomíname 25. septembra. Plagáty hodnotili naši rodičia a pani učiteľky.

Výsledky súťaže:

      „Najoriginálnejší plagát“ IV. trieda - Mrnčatá
      „Obaly z mliečnych výrobkov“ VI. trieda - Ivančatá

Z celého srdce_t (5K) gratulujeme!!!

Filed under Fotogaléria

Výstavka tekvicových strašidiel

25. september 2015

Náhľad fotogalérie

Na jeseň nám príroda pripravila najrôznejšie plody, ktoré nielen skvele chutia, ale sa z nich dá aj tvoriť. Žiaci a učitelia Špeciálnej základnej školy v Klenovci vyrobili krásne tekvicové strašidlá a iné pekné veci z týchto prírodných materiálov.

Týmito našimi „dielami“ sa naša škola zapojila do výstavky prác na námestí v Klenovci. Výstavka sa koná pri príležitosti 15. ročníka cezhraničného hudobného festivalu družobných obcí Klenovec zo Slovenska a Mihálygerge z Maďarska pod názvom Návraty k hudobným tradíciám.

Filed under Fotogaléria

Turnaj v minifutbale žiakov

23. september 2015

Náhľad fotogalérie

Prvý jesenný deň sme sa opäť zúčastnili turnaja v minifutbale žiakov v Revúcej. Tento rok vo vekovej kategórii starší žiaci, v ktorej súťažilo 9 družstiev. Naši chlapci vybojovali veľmi pekné 4. miesto, za čo im všetci Smiley40 (2K) ĎAKUJEME Smiley40 (2K)

Futbalový tím „špecky“

Dominik Oláh, Radoslav Cibuľa, Dušan Oláh (Dušky), Andrej Cibuľa, Ondrej Radič a Kevin Cibuľa, ktorý bol najlepším strelcom z nášho družstva.

Veľké poďakovanie patrí hráčom aj za to, že dodržiavali hru Fair-Play a nedali sa vyprovokovať k bitke.

Filed under Fotogaléria

„Moja škola“

22. september 2015

Náhľad fotogalérie

Integrované tematické vyučovanie

Cieľ: Vyjadriť vlastnými slovami vzťah ku svojej škole.


Učivo predmetov: Vecné učenie, Vlastiveda, Slovenský jazyk a literatúra, Pracovné vyučovanie, Telesná výchova.

Špeciálna základná škola Smiley40 (2K) Základná škola V. Mináča
Chodím do špeciálnej základnej školy. Som deviatačka a rada chodím do školy. Baví ma kreslenie ale aj učenie. Najradšej mám matiku a telesnú. Páčilo sa mi aj v základnej škole. Majú tam jedáleň, veľa schodov a šatní. Najviac sa mi páčila telocvičňa, v ktorej by som vydržala aj celý deň Smiley40 (2K)

Aj keď je „Moja škola“ maličká,
mám ju rada.
Mám rada aj učiteľky, ktoré ma učia,
lebo sú milé a stále sa usmievajú.

Marika, Daniela IV. trieda

Filed under Fotogaléria

Filmové tvorivé dielne

22. september 2015

Náhľad fotogalérie

Tento rok sme sa už po tretí krát zúčastnili filmových tvorivých dielní, ktoré organizuje Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote. Pod vedením lektorky Jarky Jelchovej sme opäť vymýšľali, kreslili, strihali a nakoniec všetko fotili. Naši žiaci vytvorili dva animované filmy. Dievčatá si pre svoj animovaný film zvolili „Rómsku svadbu“ a chlapci si tento rok pre svoju tvorbu vybrali zvieratá a vytvorili film pod názvom: „Lovecká sezóna“.

Filed under Fotogaléria

Jesenné účelové cvičenie a didaktické hry v prírode

17. september 2015

Náhľad fotogalérie

Bol jeden z posledných letných dní a my sme sa stretli ráno na školskom dvore oblečení v teplákoch a obutí v športovej obuvi. Učili sme sa trochu inak - čakalo nás účelové cvičenie. Keďže však o ôsmej ráno býva ešte mokrá tráva, strávili sme prvé vyučovacie hodiny v škole - žiaci druhého stupňa si zahrali medzitriedny futbal a vybíjanú.

Výsledky športových zápolení:
   1.miesto - žiaci VII. triedy
   2.miesto - žiaci V. triedy
   3.miesto - žiaci VI. triedy

Tí najmenší strávili dve hodiny v telocvični -súťažili, ktorá trieda má najzdatnejšie zvieratká a rozprávali sme sa o prírode.

Výsledky súťaže:
   1.miesto - žiaci IV. triedy - Mrnčatá
   2.miesto - žiaci I. triedy - Lydčatá
   3.miesto - žiaci III. triedy - Martíčatá
   4.miesto - žiaci II. triedy - Magdalénčatá.

Všetky detičky dostali sladkú odmenu a Mrnčatá, ako víťazi, získali naviac aj čokopeniažtek.
Veľmi milo nás prekvapil Aďo z Mrnčiat, ktorý vystúpil pred deti a povedal:
„My, Mrnčatá, sme sa rozhodli, že čokoládku, ktorú sme vyhrali, venujeme našim najmenším.“ Tento krásny čin si vyslúžil dlhotrvajúci potlesk a skandovanie: Ďa kuuuu jeme! Smiley40 (2K)

Veľkáči po športových výkonoch vystriedali malých v telocvični a súťažili už v náročnejších disciplínach. Odpovedali písomne na otázky o prírode, venovali sa protipožiarnej ochrane a prakticky si vyskúšali prvú pomoc pri zlomenine nohy, porezaní ruky, či rozbití hlavy.

Výsledky súťaže:
   1.miesto - žiaci VII. triedy
   2.miesto - žiaci VI. triedy
   3.miesto - žiaci V. triedy.

Po absolvovaní súťaží nasledovala vychádzka detí do prírody. Bol to krásny, slnkom zaliaty deň, v ktorom sme zažili veľa pekného. Ďakujeme Smiley40 (2K)

Filed under Fotogaléria

Nový školský rok 2015/2016 v našej škole

2. september 2015

Náhľad fotogalérie


Škola, škola, školatá,
tak už sme tu zase!
Kričia chlapci, dievčatá
až sa komín trasie.


Po dlhých letných prázdninách sa opäť začala škola. Slávnostné otvorenie nového školského roka začala pani riaditeľka. Privítala všetkých žiakov, hlavne nových prípravkárov, pre ktorých to bol významný deň v ich živote, preto tam nechýbali ani rodičia a ostatní príbuzní, ktorí s veľkým záujmom sledovali svoje ratolesti. Všetci žiaci sa dozvedeli, do akej triedy budú chodiť, kto bude ich triednou učiteľkou. S úsmevom zasadli do školských lavíc a škola môže začať.
Všetkým prajeme úspešný školský rok!

Filed under Fotogaléria

 

2. september 2015

Milí žiaci a rodičia!

Vaša škola opäť volá!!!

Jesenný čas sa blíži a s ním aj september.
Vyučovanie v novom školskom roku 2015/2016 sa začne 2. septembra 2015 (v stredu)
a brána Špeciálnej základnej školy v Klenovci
sa pre Vás otvorí o 8.00 hod.
Tešíme sa na Vás.