PROJEKT

  • "Myseľ osvietime, srdce zušľachtíme, žiaka do života pripravíme."
  • Strategickým cieľom projektu je:
    Uľahčiť a prispôsobiť žiakom z marginalizovaných rómskych komunít (ďalej "MRK") vzdelávací proces vo vzťahu k ich osobitným vzdelávacím potrebám a zvýšiť tak ich vzdelanostnú a spoločenskú úroveň.
  • O projekte

Čarovno-čokoládový kľúčik

13. september 2016

Náhľad fotogalérie

Dnes, na Medzinárodný deň čokolády, sme čokoládu nemaškrtili, ááále… vyčarovali sme si čarovno-čokoládový kľúčik, ktorým sme si pootvárali všetky dvere našej milej školičky. A kde všade sme boli? Skúste podľa fotiek hádať Smiley40 (2K) Iba Vám pošepkáme, že sme boli aj v domčeku strigy Agátky a čertíka Bertíka, ako aj v domčeku pani riaditeľky Janky, ktorá nás veľmi milo privítala.

Ďakujeme srdce_t (5K)

Janka, Ivanka, Mirka, Vaneska, Dominik

Filed under Fotogaléria

Deň pozitívneho myslenia

13. september 2016

Náhľad fotogalérie

V tento krásny deň sme sa snažili aj my, žiaci Špeciálnej základnej školy v Klenovci, myslieť pozitívne. Naše myslenie bolo orientované na pekný úsmev, ktorý nás sprevádzal po celý deň.

V KAŽDOM RASTIE LÁSKA A ŠŤASTIE,
KEĎ ÚSMEV DARUJEŠ.
USMIEVAJ SA.
ZISTÍŠ, ŽE ÚSMEVOM SVETU POMOŽEŠ!!!

Filed under Fotogaléria

Pamätný deň obetí holokaustu

9. september 2016

Náhľad fotogalérie

Deviaty septembrový deň si pripomíname obete holokaustu a rasovo motivovaného násilia. Tento pamätný deň je smutnou spomienkou na prijatie Židovského kódexu vládou slovenského štátu 9. septembra 1941. So žiakmi školy sme si chceli tento deň pripomenúť návštevou židovského cintorína, ktorý sa nachádza na okraji obce. Keď sme prišli na miesto, kde sa mal nachádzať cintorín, prišlo sklamanie. Žiaden cintorín, len húština. Malý židovský cintorín sa stratil v hustom kroví. Po veľkej snahe sme sa dostali aspoň k jednému náhrobnému kameňu. Ďalej to už bohužiaľ nešlo, tak sme sa doráňaní od tŕňov černičia a mladých agátov vrátili do školy. Je škoda, že sa o cintorín nemá kto starať a že obec nevie tento malý židovský cintorín zachovať.

Filed under Fotogaléria

NOVÝ ŠKOLSKÝ ROK 2016/2017 NA NAŠEJ ŠKOLE

5. september 2016

Náhľad fotogalérie

V pondelok nás zobudilo klopkanie dažďových kvapiek na okná našich domov, no my sme i napriek tomu neboli smutní. Veď prišla chvíľa, na ktorú sme už niekoľko dní čakali. Ideme do školy, kde stretneme po dvoch mesiacoch prázdnin svojich kamarátov a pani učiteľky! Zasadneme do školských lavíc a naučíme sa množstvo nových zaujímavých vecí.

Po odznení našej štátnej hymny nás pani riaditeľka privítala (žiakov, rodičov, pani učiteľky) a prihovorila sa k novým žiačikom, ktorým dnes začala cesta plná dobrodružstiev s písmenami a číslami. Aj nám ostatným popriala veľa chuti do učenia. Potom sme boli oboznámení s tým, do ktorej triedy budeme chodiť, kto bude našou triednou učiteľkou a kto spolužiakom, či spolužiačkou. Domov sme odchádzali spokojní, pretože brány sú aj zajtra pre nás otvorené. Prajeme všetkým žiakom našej školy, ale aj pani učiteľkám veľa radosti, trpezlivosti a chuti do práce na každý deň v novom školskom roku 2016/2017.

Povedz mi to a ja zabudnem,
ukáž mi to a ja si zapamätám,
nechaj ma to urobiť a ja to pochopím.
(Benjamín Franklin)

Filed under Fotogaléria

Milí žiaci a rodičia!

Už sa tešíte do školy?
Opäť je tu september a Vy viete, čo to znamená.
Vyučovanie v novom školskom roku 2016/2017 sa začne 5. septembra 2016 (v pondelok)
a brána Špeciálnej základnej školy v Klenovci
sa pre Vás otvorí o 9.00 hod.
Tešíme sa na Vás.


Milí občania!

Zber elektro odpadu stále pokračuje!!!
Máte doma staré nepotrebné, resp. pokazené elektrozariadenia, či iné spotrebiče a neviete, čo s tým?

Kto má záujem, môže tento odpad priniesť do Špeciálnej základnej školy na ulici Partizánskej 909 kedykoľvek v pracovný deň v čase od 7.30 h do 15.30 h.

Predmety musia byť očistené, suché a kompletné!!!
t.č. 047/5484 256, 0907 886 697

POZOR!!!! ČO NEZBIERAME!!!
batérie a akumulátory,
úsporné žiarovky a žiarivky