Aprílové aktivity družinárov v Komunitnom centre v Klenovci

Deti zo školského klubu detí, aj v mesiaci apríl, navštevovali KC v našej obci. Spolu s deťmi z miestnej základnej školy, realizovali spoločné aktivity. 8. apríla sme si pripomenuli Medzinárodný deň Rómov. Spoločne sme sa porozprávali o symboloch rómskej minority, ktorými sú rómska hymna a vlajka. Vlajku si deti podľa predlohy vyfarbili. Svoj talent nám ukázali aj žiaci našej školy. Janko Radič a náš bývalý žiak, Miško Cibuľa, zahrali na gitare niekoľko rómskych aj moderných pesničiek. Dievčatá si obliekli krásne, farebné kroje, ktoré sú typické pre ich kultúru. Všetci sa spoločne bavili, spievali a tancovali.

 Na tému „Môj vysnívaný dom“ deti dostali do rúk miniatúru domčeka z dreva. Ich úlohou bolo dotvoriť si ho podľa svojich predstáv. Každý z nich bol pekný a jedinečný, pretože každý z nás má svoj sen o vlastnom dome.

Pri aktivite s názvom Jarný kvetinový košík si deti, strihaním a lepením, rozvíjali jemnú motoriku i svoju kreativitu. Z výkresov a farebných papierov tak vytvoril krásne trojrozmerné košíky so snežienkami a tulipánmi. Pri práci boli všetci precízni a trpezliví, za čo dostali pochvalu aj sladkú odmenu. Deťom sa všetky aktivity veľmi páčili.