Deň detí

A je to tu. Medzinárodný deň detí – Sviatok všetkých detí sveta.

Posolstvom Medzinárodného dňa detí je myšlienka, nech všetky deti majú šťastné detstvo, nech netrpia hladom a smädom a nech majú domov a dobré rodičia. Nech nie sú týrané a nech ich rodičia nenechávajú plakať bez toho aby zistili príčinu. Nech rodičia venujú svoj čas deťom nielen počas tohto jedného dňa v roku, ale po celý rok. A hlavne nech im dajú lásku …

My sme sa spolu v tento slávnostný deň vybrali autobusom na mini výlet do neďalekej Hnúšte. Prezreli sme si historické budovy, boli sme na zmrzlinu a navštívili sme filmové predstavenie Tajný život maznáčikov 2.

Deti sú dar, ktorý dáva životu zmysel. Raz do roka majú naši najmenší svoj sviatok.
Deťom môže byť úplne jedno či je Deň detí medzinárodnú akciu a ako dlho sa oslavuje. Pre nich je tento deň plný zábavy, zaujímavých akcií, darčekov, voľnejším dňom v škole, proste pohodový deň. Môžeme tento deň chápať ako neoficiálny začatí „detského leta“. Škola sa chýli k svojmu koncu, počasie začína byť veľmi príjemné a krásne, vonku je teplo a deti sa už veľmi teší na prázdniny a všetko, čo k dobre stráveným prázdninám patrí.