Deň Afriky

Afrika je jedinečná. Od roku 1963 si ju každoročne pripomíname 25. mája, počas Dňa Afriky. Tento deň sa náš školský dvor premenil  na africký kontinent. Mali sme tu deti z Etiópie, Burundi, Libérie, Nigérie a iných štátov Afriky. Samozrejme to boli deti z našej školy, ktoré sa v tento deň hrali ako africké deti. Vyskúšali si jednu z najobľúbenejších hier, ktorou je poháňanie starého plášťa z bicykla paličkou ale vyskúšali si zahrať aj futbal a to s loptou, ktorú si sami vyrobili zo starých handier.  Keďže Afrika je známa aj tým, že je tam nedostatok pitnej vody, naši žiaci si vyskúšali prenášať vodu v tanieri na hlave bez toho aby vodu vyliali. Zvuky a pohyby afrických zvierat žiaci predviedli pod vedením jednej zo študentiek antropológie z Prahy. Žiaci týmito aktivitami prežívali to, čo prežívajú ich africkí kamaráti, ktorí aj napriek chudobe a hladu sa vedia tešiť. Atmosféra tento deň bola ozaj africká.